Навіть якщо це на чорний день чи заначка: за долари у кишені штрафуватимуть

Які правила

Без подання декларації, гроші можна перевозити через кордон України в сумі, яка не перевищує 10 тисяч євро. Це правило стосується як громадян, так і іноземців, і воно діє відповідно до вказівок Державної митної служби.

Про це повідомляє сайт Стіна.

У разі перетину кордону, окрім готівки, слід декларувати також банківські метали, відповідно до вимог, наданих Державною митною службою. Зазвичай суму готівки та металів в іноземній валюті конвертують у євро за курсом Національного банку, актуальним на день перетину кордону.

Документи, які потрібно мати при собі для декларування готівки під час перетину кордону, включають паспорт, документи, що засвідчують походження валюти, такі як витяг з фінансової установи про зняття готівки з банківського рахунку, а також договір купівлі-продажу валюти або дарування, а також документи, що підтверджують законність походження грошей.

Чтайте також:  В Україні хочуть запровадити штраф для водіїв за небезпечне перевезення тварин: деталі

Якщо сума готівки перевищує встановлений ліміт, обов’язково слід задекларувати її під час митного контролю, представивши всі необхідні дані та документи, що засвідчують її законність та джерела походження.

За порушення митних правил передбачається різна відповідальність в залежності від серйозності порушення та законодавства конкретної країни, включаючи штрафи, конфіскацію коштів чи предметів, а також кримінальну відповідальність.