ВПО аж трясе: з’явилася інформація, як їх кинули

Що сталося?

ВПО не надають жодної з важливих послуг
Мільйони українців з 24 лютого 2022 року були змушені залишити свій будинок. Частина громадян виїхала, решта досі залишається на території країни. Їм держава надає допомогу. Але, як виявилось, не надає важливу послугу. Нардеп Володимир Мороз у відео, доступному в Telegram-каналі, Батальйон Монако поділився деталями.

За його словами, лише 1% внутрішньо переміщених осіб (ВПО) змогли отримати тимчасове житло. Він визнав, що існує чимало прогалин в отриманні такої допомоги.

Мороз зазначив, що люди орендують житло, оскільки не можуть, на жаль, одержати від держави квартиру.

Депутат заявив, що державна програма “єОселя” теж не працює. Він пояснив, що не всі можуть скористатися цією програмою, наприклад, якщо житло знаходиться на тимчасово окупованій території й воно не пошкоджене, навіть якщо власники там не можуть проживати, на допомогу за програмою вони не мають права.

Чтайте також:  Вночі ти написав мені: "привіт, братику", а вже вдень ти загинув.. Герой Мар’ян Кунтий. Вічна пам'ять

При цьому депутат додав, що для розв’язання цього питання депутати співпрацюють з прем’єр-міністром України, Мінреінтеграції та Мінсоцполітики.

У ч. 1 ст. 9 Закону України Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб зазначено, що вимушених переселенців мають забезпечити на строк у 6 місяців тимчасово та безоплатно проживати у квартирі чи будинку за умови, що вони готові самостійно платити за комунальні послуги.

Зазначається, що для багатодітних сімей, осіб з інвалідністю, осіб похилого віку цей термін може бути продовжений.

ВПО слід подавати заяву на тимчасове житло до уповноважених органів (відповідної сільської, селищної, міської ради або її уповноважених органів), за місцем реєстрації її як ВПО.