Чи вистачить рішучості: у Польщі кажуть, що НАТО збиватиме ракети, які летять у їхній бік

У НАТО вивчають недавнє вторгнення ракети рф в повітряний простір Польщі


У МЗС Польщі заявили, що в НАТО розглядають варіант збивання російських ракет, коли вони летять у бік території Північноатлантичного альянсу. Про це RMF FM розповів заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейн.

Шейна зазначив, що порушення повітряного простору Польщі російською ракетою у ці вихідні було перевіркою міцності оборони та пильності польських Збройних сил. За його словами, рф не хотіла нічого стимулювати, адже росіяни знали, що якщо ракета просунеться далі вглиб Польщі, її зіб’ють. Він додав, що у НАТО розглядають можливість збиття російських ракет.

“У НАТО аналізують різні концепції, зокрема, що такі ракети слід збивати, коли вони вже дуже близькі до кордону НАТО – але це має відбуватися за згодою української сторони та з урахуванням міжнародних наслідків. Тоді ракети НАТО вражали б російські ракети за межами території дії Договору”, – сказав Шейна.

Чтайте також:  Кадиров знову хоче брати Київ, цього разу - на російському танку Т-72: "Abrams лузатимемо, як горішки"

Він наголосив, що агресор не повинен нав’язувати Альянсу якісь правила. “Він має звикнути до того, що сторона НАТО, сторона демократичних держав, ЄС почне задавати певний тон, коли йдеться про вирішення конфлікту в Україні”, – сказав Шейна.

У контексті слів польського заступника міністра важливо нагадати про те, що 24 березня ракета росії залетіла на територію Польщі і знаходилася там 39 сек. Вона летіла на висоті 400 м зі швидкістю 800 км/год і залетіла углиб країни на 1,5-2 км. Тоді ж у повітря піднялися дві пари винищувачів F-16 – два польські і два американські винищувачі.

Тоді міністр оборони Польщі сказав: “Зенітно-ракетна оборона, чергові пари F16 (польська та американська) встигли б збити об’єкт. Ефектори, тобто ракети, які мають пілоти на борту, могли б збити об’єкт, якби він пішов глибше і погрожував “.

Чтайте також:  У Росії обурились, що Україна не відреагувала на "мирні ініціативи" та висунули черговий ультиматум