У Міненерго не виключають підвищення тарифів на світло

Перехресні борги на ринку електроенергії зараз перевалили за 120 мільярдів гривень і продовжують зростати.

У Міністерстві енергетики на тлі обстрілів енергоінфраструктури не виключають підвищення тарифів на світло. Однак тариф для населення жодних проблем не розв’яже.

Таку думку висловив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко у коментарі “24 Каналу”. Він зауважив, що модель ринку електроенергії, що працює в Україні, не дуже добре працювала і в мирний час. Усе через велику кількість адміністративних впливів уряду.

“Під час війни недостатньо ефективно. Перехресні борги на ринку електроенергії зараз перевалили за 120 мільярдів гривень і продовжують зростати”, – сказав Харченко.

Так у ситуації, коли є борги й немає вільних коштів, відновлення енергетики та навіть підготовка до наступного опалювального сезону – дуже складне завдання.

Завершення опалювального сезону
У деяких містах України достроково завершують опалювальний сезон. Та, найімовірніше, тут більше впливає фактор теплої погоди.

Чтайте також:  “Почалася гроза зі снігом, випав град, як куряче яйце, городину “вбило”: Львівщину накрила сильна негода, люди шоковані (фото)

“Якщо вимкнути опалення, а буде холодно, то люди просто вмикатимуть електричне опалення всіма доступними їм способами – тобто кондиціонери, обігрівачі. І в результаті буде зростання споживання, а не зниження”, – додав директор Центру досліджень енергетики.

Тому, на його думку, рішення про припинення опалювального сезону передусім пов’язано з потеплінням. Якщо прогнози погоди справдяться, то немає сенсу тримати систему опалення в робочому стані. Це зекономить споживання газу.

Ситуація в енергосистемі
Нині ситуація з енергосистемою дуже складна у Харківській області, в Одесі та Кривому Розі. За словами Харченка, у цих регіонах протягом щонайменше двох-трьох тижнів діятимуть графіки відключення, допоки не буде відновлено більш-менш стабільне енергопостачання.

“Щонайменше два тижні зараз буде потрібно. Що стосується у національному масштабі, у нас є величезна проблема – ми втратили великий обсяг генерації. У цілому ситуація доволі складна”, – вважає директор Центру досліджень енергетики.

Чтайте також:  Продовження карантину та послаблення обмежень: засідання уряду 22 квітня

Без імпорту електрики від європейських країн Україні, найімовірніше, довелося б обмежувати споживачів на національному рівні. Утім, нині споживання електроенергії низьке. До того ж є підтримка союзників. Тому Україна перебуває в цілому в стабільній ситуації.

“Наші міжнародні партнери вже неодноразово надавали підтримку, і я впевнений, що це і далі працюватиме саме в такий спосіб”, – зазначив Олександр Харченко.