Треба якнайшвидше подати заяву: українцям озвучили інформацію про паспорти

Іноді так трапляється, що громадяни втрачають ті чи інші документи. І в такому разі їх необхідно відновити.

Головним документом для українців є паспорт громадянина України. Тому розповімо, як відновити втрачений паспорт. А такі ситуації, особливо під час війни, трапляються нерідко.

Насамперед українцям слід знати, що у випадку втрати паспорта треба якнайшвидше звернутися у ту структуру, яка видає паспорти. Це може бути або підрозділ Держміграційної служби, або Паспортний сервіс, або ж ЦНАП.

Аби відновити внутрішній паспорт, доведеться зібрати та подати кілька документів. Спочатку слід написати заяву про втрату або ж викрадення паспорта. Але врахуйте, що заява має бути встановленого МВС зразка.

Якщо паспорт не загублено, а саме вкрадено, то треба подати витяг із Єдиного реєстру досудових розслідувань. Також слід надати документи, що містять змінну інформацію, наприклад про шлюб чи місце проживання, а також документ, який підтверджує сплату адмінзбору чи оригінал документа про звільнення від його сплати.

Чтайте також:  В Австрії мікроавтобус з українцями потрапив у ДТП, є загиблі

Загалом термін розгляду вашої заяви має становити 20 робочих днів. Зазначимо, що у випадку втрати документа не слід панікувати. Головне якнайшвидше зробити все необхідне для відновлення паспорта.