Від кого діти успадковують інтелект насправді: думка вчених

У науковому світі давно обговорюється питання про те, від кого діти успадковують свій інтелект: від матері чи батька.

Нове дослідження, опубліковане на сайті Psychology-spot, проливає світло на це питання, стверджуючи, що інтелектуальні здібності передаються від матері.

За даними дослідження, близько 40–60% інтелекту дитини зумовлено генетичними факторами, а решта залежить від впливу навколишнього середовища. Цікаво, що гени, пов’язані з інтелектом, знаходяться в Х-хромосомі, яку діти успадковують від матері. Хоча батько також передає Х-хромосому доньці, ген інтелекту на ній зазвичай дезактивується. Гени, що відповідають за когнітивні функції, такі як мислення, аналітичні здібності та прогнозування, також передаються від матері. Натомість гени батька більше впливають на сексуальну поведінку, агресивність та харчову поведінку.

Підтвердженням цих висновків стало опитування молодих людей різних соціально-економічних груп, яке показало, що інтелект опитаних майже не відрізнявся від інтелекту їхніх матерів.

Чтайте також:  Нервові тики у дітей: у МОЗ розповіли про причини та те, як виправити

Водночас дослідники наголошують, що середовище, у якому розвивається дитина, також має значний вплив на її інтелектуальний розвиток. Зокрема, тісний зв’язок з матір’ю у ранньому віці може сприяти розвитку складних ігрових навичок, наполегливості та логічного мислення.

Отже, якщо ви цінуєте свої інтелектуальні здібності, не забудьте висловити вдячність своїй матері за її внесок у ваші розумові здібності.