Простим людям по 4000 грн, а обраним по 100 тисяч: як ПФУ нараховує пенсії та чому такий перекіс

Як діє пенсійна система

Колишні судді можуть отримувати до 200 тисяч грн.
Пенсійну систему в Україні влаштовано так, що більшість осіб пенсійного віку мають обмеження щодо виплат, а з 10,5 млн українських пенсіонерів 5,35 млн громадян отримують лише близько 4 тисяч грн на місяць. Проте зовсім інакше розраховуються пенсійні виплати для колишніх служителів Феміди, пише телеграм-канал OBOZ.UA.

На жаль, звичайні українські пенсіонери незалежно від сфери зайнятості під час отримання трудового стажу мають обмеження щодо пенсійних виплат – це не більше ніж 10 прожиткових мінімумів, тобто не більше ніж 23 610 грн. Виняток становлять колишні судді, пенсійні виплати яких перебувають на рівні понад 100 тисяч грн., а іноді навіть понад 200 тисяч грн. на місяць.

Причина таких відмінностей у формулах розрахунку пенсій для різних категорій громадян. Згідно з чинним законодавством мінімальна пенсійна виплата для колишніх суддів становить 50% від їхньої зарплати, а за наявності понад 20 років стажу ця виплата зростає за кожний наступний рік роботи на 2%. Водночас існує обмеження щодо максимальної виплати суддям на пенсії – це 90% зарплати судді, але для цього потрібно працювати на цій посаді 40 років.

Чтайте також:  Загубився дорогою з лісу: на Закарпатті шукають 13-річного хлопчика (фото, прикмети)

У ПФУ розрахунок пенсії для звичайних українців відбувається шляхом множення середньої заробітної плати за три роки на стаж у роках, а також на 1% та співвідношення одержуваної на момент виходу на пенсію зарплати до середньої.

Таким чином, навіть якщо звичайні громадяни мали б зарплату на рівні 106,3 тисяч грн. та стаж у 31 рік, то все одно згідно з системою нарахування пенсій їх виплати становили б не більше 23 610 грн.

У ПФУ пояснюють, що колишні представники Феміди не одержують пенсії, а щомісячні нарахування для них після відправлення у відставку називаються “довічною виплатою”. Витрати ПФУ на колишніх суддів в Україні становлять лише 375,7 млн. грн., а виплати фонду для решти українських пенсіонерів – понад 56,6 млрд. грн.