“Ухилянтів дотиснуть у жорсткий спосіб, поліція починає розшук цих чоловіків”: повістки, зміни мобілізації, ТЦК

Представники Національної поліції отримують звернення від військкоматів щодо ухилянтів, і лише доставляють таких людей до ТЦК та СП. А розшукують людей лише після внесення даних до інформаційної системи.

Як інформує “РадіоТрек”, про це розповів начальник Департаменту превентивної діяльності НПУ Максим Ахрамєєв.

Він наголосив, що такий механізм врегульовано постановою Кабінету міністрів, де передбачено звернення.

“Таке звернення надсилається до підрозділів Нацполіції, далі поліцейські вносять інформацію до єдиного обліку інформаційної підсистеми Нацполіції і починають перевірку.

Після встановлення таких осіб ми доставляємо – виключно доставляємо – до найближчого ТЦК та СП з метою з’ясування всіх обставин та складання адміністративного протоколу уповноваженим офіцером ТЦК згідно зі статтею 210 КУпАП”, – зазначив поліцейський.

За словами правоохоронця, вже у військкоматі встановлюються обставини неприбуття за повісткою та складається постанова про адміністративне правопорушення.

Чтайте також:  Нові функції "Резерв+": до Міноборони з самого ранку звернулися до чоловіків - на це чекали, але не вірили

Якщо людина, щодо якої винесена постанова, може довести поважні причини неприбуття, то адміністративна справа закривається. В іншому ж випадку їй загрожує накладення штрафу.

“Складається протокол уповноваженим офіцером ТЦК та СП, де зазначається час та місце розгляду справи по суті. І коли особа прибуває, або одразу на місці, виноситься постанова.

Якщо особа не з’явилася по повістці з поважних причин, то постановою закривається адміністративна справа”, – пояснив Ахрамєєв.

Крім цього, він додав, що якщо особа не має можливості довести, що вона не з’явилась із важливих причин, то складається постанова про накладення адміністративного штрафу.