Бензин злетить на 10 грн: дизель – на 7 грн за літр – водіїв уже попередили

Коли чекати?

Водіїв попередили про можливе подорожчання палива
Незабаром водіям, можливо, доведеться платити більше за паливо. Коли це може статися, повідомляє “Економічна правда”.

З липня ціни на пальне можуть знову почати зростати. Це можливо, якщо Верховна Рада підтримає законопроєкт уряду щодо підвищення акцизних податків на нафтопродукти.

Експерти не сумніваються, що за умов величезного дефіциту державного бюджету та зростання потреб у фінансуванні оборони України цей документ депутати точно підтримають.

Наприкінці березня уряд України ухвалив законопроєкт щодо поетапного підвищення акцизів на всі види палива. Підвищення розміру їх ставок розтягнуте у часі й відбуватиметься у п’ять етапів: перший має відбутися у липні 2024 року, а останній – у 2028 році.

Згідно з пропозицією уряду, поточного року акциз із кожної тисячі літрів бензину має подорожчати на 29,1 євро, дизельне пальне — на 38,1 євро, скраплений газ — на 3,6 євро.

Чтайте також:  У "Медзакупівлях" розказали про формування ціни на вакцину від коронавірусу для України

Після чого заплановано ще 4 етапи підвищення, кожен із яких приблизно на аналогічні суми. За словами чиновників, підвищення акцизів є одним із необхідних кроків на шляху до членства у Євросоюзі.

У Мінфіні пояснили, що перегляд акцизів обумовлений необхідністю наближення національного законодавства до законодавства Євросоюзу. Це актуально через набуття Україною статусу країни-кандидата на членство в ЄС.

Ще однією причиною, чому необхідно підвищувати акциз, є наповнення державного бюджету.

Засновник транспортної групи компаній та мережі АЗС “Прайм” Дмитро Леушкін зазначив, що все відбувається під егідою євроінтеграції, але так чи інакше впирається у гроші. Він вважає це логічним, адже податки – гроші, гроші – зброя, зброя – оборона.

У Мінфіні підрахували, що у разі ухвалення цього закону від продажу палива до бюджету додатково надійде приблизно на місяць 1,6 млрд грн.

Чтайте також:  "День буде важким": астролог розповіла, до чого українцям слід готуватися 9 травня через війну