“Тариф на електроенергію виріс втричі”: ця категорія громадян платитиме значно більше, українцям розкрили подробиці

В Україні для побутових споживачів діє єдиний фіксований тариф на електроенергію – 2,64 грн/кВт-год. Однак для однієї категорії громадян його підвищили втричі.

Як інформує “Today.ua”, про це повідомили у Вінницяобленерго.

Вказано, що йдеться про тих, хто краде електрику. Його вартість буде майже втричі вищою за звичайну – від 6,03 до 8,79 гривні за кожну кіловат-годину. Тариф залежатиме від періоду крадіжки. Таким чином, якщо незаконно отримано 100 кВт-годин, доведеться заплатити за них не 264 грн, а до 879 грн – на 615 грн більше:

“Поспішаємо засмутити всіх, хто з метою економії на оплаті за електричну енергію замислився чи вже чинить крадіжку електроенергії. Адже нарахування за складеними актами про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії значно перевищує обсяги споживання та відображає бажання займатися подібними речами. Споживачі, які зважилися на крадіжку, не просто розрахуються за крадене, але ще й заплатять за ціною вищою за ринкову”.

Чтайте також:  Штрафи за перекази з картки на картку: готуйте щонайменше 17 тисяч грн

Вказано, що підрахунок неврахованої електроенергії завжди є добутком трьох величин:

кількості днів протягом споживання електроенергії вироблялося з порушенням правил;

вартості розрахункового добового обсягу споживання;

величини вартості витрат обленерго на купівлю 1 кВт/год на компенсацію незапланованих втрат + витрати на передачу та розподіл у встановлений період.

Тарифи на передачу (Укренерго) та розподіл (обленерго) затверджуються НКРЕКП. Середня ціна купівлі електроенергії оператором системи на ринку визначається після підбиття підсумків, і щомісяця вона різна.

Споживачів закликали залишатися відповідальними та дотримуватися правил електробезпеки. У разі виявлення порушень та зафіксованої крадіжки електрики, слід повідомляти про це постачальнику. У Вінницяобленерго вказали телефон кол-центру: 0 800 217 217 та пообіцяли анонімність.