“В Україні завершується час дії фіксованих тарифів на газ для населення”: коли чекати різкого подорожчання?

В Україні спливає строк дії фіксованих тарифів на газ для населення. Наразі достеменно невідомо, як вони можуть змінитися вже з 1 травня. На користь того, що їх буде продовжено, свідчить мораторій на підвищення деяких комунальних тарифів, що діє до кінця війни. Однак ситуація в енергетиці країни зараз така, що все може статись.

Як інформує “Today.ua”, принаймні у компанії Нафтогаз на сьогодні немає інформації про те, що пільговий тариф для населення буде продовжено після 30 квітня.

В Україні збігає строк дії фіксованих тарифів на газ для населення. Вони встановлені до завершення опалювального сезону, який офіційно закінчується 30 квітня. Як зміниться вартість газу після того, і чи зміниться взагалі, поки що невідомо. Принаймні, і Міненерго, і самі постачальники газу щодо цього ніякої інформації поки не оприлюднюють.

Таким чином, на сьогодні є певність щодо тієї ціни, яка діятиме до 30 квітня. Зокрема, для клієнтів Нафтогазу, які становлять 98% від усіх побутових споживачів, фіксований тариф на газ зараз дорівнює 7,96 грн за кубометр.

Чтайте також:  УЗ відновила посадку пасажирів у містах "червоної зони"

Цей тариф, як і тарифи від інших постачальників газу було зафіксовано ще на початку повномасштабного вторгнення. Згодом сталі тарифи на газ для населення закріпили мораторієм, що забороняє підвищення вартості комунальних послуг. Відповідно до закону він має діяти до закінчення воєнного стану.

Зокрема, не можна підвищувати тарифи на газ, на тепло і на гарячу воду. Решту цін за комунальні послуги можна збільшувати, що, власне, й успішно робить наша влада.

Та оскільки у нас війна ще триватиме невизначений термін, то й дія фіксованих тарифів на комуналку, які захищені мораторієм, також не визначена у часі. Однак усе може статися.

В уряді та парламенті упродовж опалювального сезону лунали непоодинокі голоси на користь підвищення тарифів на газ. Дехто з ЛОМів висловлював думку, що тариф по 7,96 грн – це недозволена розкіш в умовах значно вищих ринкових цін. А тепер до цього аргументу додався ще й негативний чинник від пошкодження підземних газосховищ ракетами противника.

Чтайте також:  “Заламував та засовував в рот язик”: шокуючі деталі з інтернату де 16-річну вихованку змусили зробити аборт (ВІДЕО)

Водночас, Нафтогазу вже продовжили зобов’язання з постачання газу за пільговою ціною для підприємств теплової комунальної енергетики. Тобто для теплокомуненерго, які влітку постачатимуть українців гарячою водою. Нафтогаз відпускатиме їм енергоресурс за пільговим тарифом ще, принаймні, до кінця літа.

Отож, можна сподіватись, що й пільговий тариф для населення також буде продовжено ще хоча б до нового опалювального сезону. А там можливі три варіанти: або війна закінчиться, і мораторій на підвищення комуналки цілком законно перестане існувати; або дотримаються мораторію, і дію пільгового тарифу продовжать ще й на наступний опалювальний сезон; або скасують сам мораторій.