Пенсій більше не буде: у ПФУ скінчилися гроші – офіційне попередження

Що кажуть у відомстві

ПФУ припинив виплати пенсіонерам
Пенсійний Фонд України у своєму телеграм-каналі оголосив про завершення виплат для осіб пенсійного віку. Згідно з повідомленням відомства, у квітні гроші пенсіонерам більше не нараховуватимуться.

У Пенсійному фонді надали звіт про виплачені пенсії для українців у квітні. Так, відомство цього місяця профінансувало пенсійні та страхові виплати, а також субсидії, пільги та лікарняні на суму 60,5 млрд грн.

Станом на 25 квітня українці отримали від Пенсійного фонду 5250,8 млн. грн. на виплату житлових субсидій та пільг, 2589,4 млн. грн. на страхові виплати, у тому числі на оплату лікарняних – 1425,3 млн. грн. Загалом відомство направило на виплати через АТ “Укрпошта” – 10,0 млрд. грн., а через уповноважені банки – 50,5 млрд. грн.

Повідомляється, що у квітні для тих громадян, які звернулися до відділень Пенсійного фонду, було надано 937,0 тис. послуг.

Чтайте також:  В Україні з 1 грудня зростуть зарплати, пенсії та допомоги

Варто зазначити, що в Україні на 1 квітня налічувалося близько 10,2 мільйонів осіб пенсійного віку, при цьому 72,95% з них отримують виплати від Пенсійного фонду України після досягнення віку. Приблизно 2,7 мільйона пенсіонерів після досягнення пенсійного віку продовжують свою трудову діяльність.

Як відомо, українці, які досягли віку, коли вони можуть вийти на заслужений відпочинок, виконавши всі вимоги до стажу, однаково мають право продовжити працювати. У такому разі вони можуть заробити додатковий стаж і при виході на пенсію надалі отримати вищі пенсії від Пенсійного фонду.

Це пов’язано з тим, що розмір майбутньої пенсії пенсіонера, що працює, щомісяця збільшується на 0,5% від суми, яка була нарахована. Якщо пенсіонер працює понад п’ять років після 60 років без пенсії, його виплата збільшується на 0,75% за місяць відстрочки.

Чтайте також:  Стихійне лихо насувається на Україну, з'явилося попередження: які області під ударом

Відповідно, розмір відстроченої пенсії змінюється так:

на 0,5% за кожний повний місяць страхового стажу при відстроченні до 60 місяців;
на 0,75% за кожний повний місяць страхового стажу при відстроченні понад 60 місяців.