Ухилянти можуть уникнути штрафів та криміналів від ТЦК: юрист вказав на дуже важливий нюанс

Новий закон про мобілізацію в Україні передбачає, що чоловікам військового віку потрібно протягом 60 днів уточнити свої облікові дані в Центрах комплектування. Електронне оновлення даних ще не працює. Зараз потрібно реєструвати щонайменше 93 чоловіків на годину в Центрах комплектування, і, зрозуміло, що центри не встигатимуть.

Про це повідомляє сайт Oboz.ua.

Отже, можна припустити, що українці, дані яких не оброблять у Центрах комплектування, автоматично стають ухильниками. Це підтвердив адвокат, член Національної асоціації адвокатів Олег Горбачев.

За даними Міністерства оборони, українські Центри комплектування зараз працюють 178. За виключенням “біженців від війни”, ув’язнених, людей на окупованих територіях і тих, хто вже у армії, Центри повинні обробити дані як мінімум для 7,9 мільйонів українців – за 60 днів.

Необхідно оцінити, як це буде працювати на практиці. Безумовно, будуть застосовуватися певні санкції, проте для цього потрібна відповідна юридична процедура, зауважив Горбачев.

Чтайте також:  У Харкові під час сімейної сварки чоловік викинув дружину з вікна

Проте, у випадку, якщо протягом 60 днів особа не оновить свої дані в Центрах комплектування – через їх перевантаженість або з особистих міркувань – питання про кримінальну відповідальність не виникає.

Спочатку передбачені виключно адміністративні санкції – штрафні. Але якщо після оновлення люди не сплатять відповідні штрафи і знову не з’являться на військовому обліку, то вже можуть виникнути підстави для порушення кримінальної справи за ухилення від мобілізації, роз’яснив Горбачев.