Частині українців призупини виплату пенсій: що сталося

Багато вимушених переселенців, що отримали цей статус до 2022 року, продовжують ігнорувати вимогу Пенсійного фонду України (ПФУ) щодо ідентифікації. Через це тільки у Чернівецькій області 30% ВПО не отримали пенсії у квітні.

Про це повідомила начальниця управління обслуговування громадян Пенсійного фонду в Чернівецькій області Людмила Троцюк, пише Суспільне.

За її словами, статус вимушених переселенців до повномасштабної війни в цьому регіоні отримали майже 570 осіб. З них 30% не пройшли ідентифікацію.

Троцюк нагадала, що пенсіонери, які отримують виплати через “Укрпошту”, проходять ідентифікацію щомісяця, а ті, хто отримує пенсію на карту, можуть підтвердити право на виплату через відеозв’язок.

“Ця вимога була й раніше, але через пандемію Covid-19 її призупиняли. Зараз пенсіонери мають проходити ідентифікацію й підтверджувати своє право на виплату щопівроку: так люди, які це зробили до січня, мають в червні пройти це знову”, – каже Троцюк.

Чтайте також:  Платитимуть дві пенсії, українці розбагатіють: стали відомі деталі нової реформи

Після проходження ідентифікації виплату пенсії поновлюють.

Це можна зробити декількома способами:

– у відділенні “Ощадбанку” або у сервісному центрі Пенсійного фонду, надавши паспорт та код платника податків;
– через вебпортал Пенсійного фонду за допомогою електронного підпису, підпису в “Дії”;
– цьогоріч з’явилася можливість зробити це через відеоконференцію;
– отримати довідку про те, що пенсіонер живий, у дипломатичній установі України за кордоном й надіслати її через вебпортал ПФУ або поштою.

“З пенсіонером сконтактують працівники Пенсійного фонду у призначений час: проведуть опитування й зафіксують відповіді. Якщо особу людини підтвердять, виплату пенсії їй поновлять або продовжать”, – каже Троцюк.