Пенсіонери ризикують втратити до 50% пенсії: кому це загрожує

Українські пенсіонери ризикують втратити від 20% до 50% виплат

Українські пенсіонери ризикують втратити від 20% до 50% виплат за рішенням суду (це можливо в разі наявності заборгованості, які пенсіонер не в змозі погасити іншим чином).

Про це йдеться в роз’ясненні чиновників Міністерства юстиції.

— Заходами примусового виконання рішення суду в тому числі є звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію, інший дохід боржника.

 

Утримання з таких виплат здійснюється в разі відсутності у боржника коштів на рахунках у банках або інших фінансових установах, відсутності або недостатності майна боржника для покриття в повному обсязі належних до стягнення сум, а також у разі виконання рішень про стягнення періодичних платежів, – кажуть у відомстві.

У Мін’юсті також стверджують, у таких випадках суд ухвалює рішення про відрахування на покриття боргу частини пенсійних виплат упродовж певного періоду – аж до повного погашення заборгованості. А стягнути в судовому порядку частину пенсії, приміром, можуть через борги за комунальні послуги – у разі звернення їх постачальника до суду.

Чтайте також:  Як спрощено отримати допомогу по безробіттю під час війни: роз'яснення

Законами України при цьому встановлено ліміти на стягнення, тобто «відібрати» всю суму пенсії у боржника не можуть. І на покриття заборгованості передбачено відрахування в розмірі не більше 50% від розміру пенсії на:

утримання членів сім’ї (аліменти);
відшкодування шкоди від розкрадання майна підприємств, установ і організацій;
відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також у зв’язку зі смертю потерпілого;
повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках.