Забудьте про старі норми: українцям змінюють правила призначення пенсії – все радикально

Що нового

В Україні прийнято новий закон, який дозволить враховувати стаж, набутий в інших країнах, при розрахунку пенсії. Це означає, що страховий стаж, отриманий за кордоном, буде враховуватися при визначенні права на пенсію в Україні у віці 60, 63 або 65 років, залежно від тривалості стажу.

Для цього необхідно буде надати до Пенсійного фонду документи, які підтверджують роботу за кордоном. Однак важливо зауважити, що такий закордонний стаж буде враховуватися лише для визначення права на пенсію, а не для розрахунку її розміру.

Про це повідомляє сайт Oboz.ua.

Якщо у людини недостатньо стажу для того, щоб отримати пенсію вчасно, весь закордонний стаж буде враховано, але це буде зроблено умовно. Цей умовний стаж дозволить отримати пенсію вчасно, але розмір пенсії буде визначено лише на основі стажу, набутого в Україні, тобто лише за період, коли сплачувалися страхові внески. Таким чином, робота за кордоном не впливатиме безпосередньо на коефіцієнт стажу та розмір пенсії.

Чтайте також:  Під Харковом медики залишили пацієнтів з пневмонією на вулиці: "Навіть двері не відчинили"

Закон передбачає, що періоди військової служби, роботи у силових структурах, участь у незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, робота в судових чи правоохоронних органах держави-агресора на тимчасово окупованих територіях, а також добровільне прийняття посад у незаконних органах влади не будуть враховуватись при визначенні страхового стажу з 19 лютого 2014 року, – повідомили в Міністерстві соціальної політики.

Механізм отримання пенсії спроститься для жителів Криму. Тепер їм не потрібно буде отримувати від Пенсійного фонду РФ документи. Достатньо буде лише подати заяву, в якій вказати, що вони не отримують пенсію в Криму і бажають отримати її в Україні. Підтвердження від пенсійних органів Криму не буде необхідним.