“Ці українці не матимуть надбавок до пенсій”: у ПФУ пояснили, в кого з пенсіонерів не збільшуватимуться виплати

Не всі українські пенсіонери отримуватимуть додаткові надбавки до пенсії. Ідеться про доплати за віком, на які в законодавстві України передбачені певні обмеження.

Як визначаються доплати за віком

Як інформує “24”, пенсіонери автоматично отримують доплату після досягнення 70 років. Однак вона не стосується тих, хто має високі пенсії.

У ПФУ розповіли, від чого залежить розмір мінімальної пенсії

Розмір доплати залежить від вікової категорії:

Від 70 до 74 років – додатково 300 гривень на місяць. Від 75 до 79 років – 456 гривень на місяць. Понад 80 років – 570 гривень на місяць.

Важливо зазначити, що ці доплати не додаються: коли пенсіонер досягає наступного вікового порогу, доплата просто збільшується до відповідної суми, встановленої для кожної вікової категорії.

Наприклад! Коли пенсіонер досягає 75 років, його доплата зростає з 300 до 456 гривень, а не додається до попередньої. Кому не нарахують доплату

Чтайте також:  "Шалена гроза накриє ці області України прямо на вихідних, лють стихії проявиться у цьому регіоні": синоптики про погоду

Доплату в розмірі 300 гривень пенсіонери отримують автоматично та фактично без винятків.

Важливо! Однак, щоб мати право на цю доплату, загальний розмір пенсійних виплат особи, зокрема з усіма доплатами та надбавками, не має перевищувати 10 340 гривень на місяць.

Отже, пенсіонери, чия загальна сума пенсійних виплат перевищує цей поріг, не мають права на зазначену доплату.

Доплати на підтримання здоров’я

Пенсіонери, старші за 80 років, які мають погіршений стан здоров’я і потребують стороннього догляду, можуть претендувати на додаткову надбавку до пенсії.

Щоб отримати таку надбавку, потрібно документально підтвердити погіршення здоров’я та відповідати визначеним критеріям, зокрема самостійно проживати без постійної допомоги.

Важливо! Розмір надбавки становить 40% від прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, або 944 гривні. Заявку на надбавку треба подавати особисто в Пенсійний фонд України.

Чтайте також:  Держборг України стрімко злетів, НБУ озвучив колосальні цифри: "Збільшиться до..."