Що про це відомо
Несплата комунальних послуг може мати серйозні наслідки для споживачів, оскільки постачальники мають право нараховувати штрафи та навіть припиняти постачання послуг за наявності будь-якого боргу, хоча зазначено, що споживачі мають право на попередження про це не пізніше ніж за 10 робочих днів до відключення.
Про це повідомляє сайт Канал24.
Водночас, заборона на відключення та нарахування штрафів і пені зараз діє тільки на тимчасово окупованих територіях та в зонах активних бойових дій. Важливо відзначити, що жодної мінімальної суми боргу не встановлено в законодавстві, тому постачальник комунальних послуг має право самостійно вирішувати, коли припиняти постачання послуг.
Крім того, відновлений процес стягнення боргів через суд дозволяє стягувати заборгованість за певними критеріями, як до суми, так і до “віку” боргу, що існував до повномасштабного вторгнення.
Це означає, що постачальники мають право вимагати сплати боргу в судовому порядку, якщо споживач відмовляється сплатити його добровільно або не укладає договір про реструктуризацію.
У випадку, коли споживач не може негайно погасити борг, він має право звернутися до постачальника заявою про реструктуризацію, яка може передбачати розстрочку погашення на строк до 60 місяців, залежно від обсягу боргу та доходів особи.
Суд може списати борги у випадках, коли заборгованість належить особі протягом трьох і більше років, борги отримані від попередніх власників нерухомості, борг не відповідає площі житла або коли особа визнана судом банкрутом.