Українських водіїв внесуть до Реєстру військовозобов’язаних: чого чекати з червня 2024 року

Уже в червні 2024 року в Україні офіційно розпочне роботу Реєстр військовозобов’язаних під назвою “Оберіг”. До цього реєстру потраплять і українські водії військовозобов’язаного віку.

Про це стало відомо завдяки заяві заступника Міністра оборони України Катерина Чорногоренко.

За її словами, Реєстр військовозобов’язаних “Оберіг” отримуватиме дані від податкової, Міністерства юстиції, Державної реєстрації актів цивільного стану, Державної судової адміністрації, Державної прикордонної служби, Міністерства освіти та науки.

Також дані цей Реєстр отримуватиме від Державної міграційної служби та від МВС.

Створення Реєстру військовозобов’язаних передбачає Закон 3549-ІХ щодо цифровізації військового обліку та запровадження Електронного кабінету військовозобов’язаного.

У ньому буде понад 30 категорії персональних даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів, починаючи від ПІБ та місця проживання, та закінчуючи інформацією про володіння іноземними мовами.

Буде в цьому Реєстрі інформація про серію посвідчення водія військовозобов’язаного, номер посвідчення водія, дата видачі, орган, який його видав, а також термін дії та категорія ТЗ. Тобто автомобіліст автоматично потрапить до Реєстру військовозобов’язаних одразу після отримання посвідчення водія.

Чтайте також:  Українців обклали новими штрафами, в Кабміні зробили роз'яснення: кому доведеться платити

Нагадаємо, 18 травня 2024 року в Україні набуде чинності новий закон про мобілізацію та військовий облік. Він передбачає запровадження деяких обмежувальних заходів для громадян, які порушують правила мобілізації. Зокрема, ухилісти не зможуть керувати транспортними засобами. У цьому праві їх тимчасово обмежуватимуть за рішенням суду.