“ПФУ зробив помилку в індексації пенсій та почав повертати гроші українцям”: на які виплати розраховувати?

В Україні 1 березня пройшла масштабна індексація пенсій, яка торкнулася понад 10 мільйонів громадян. У ПФУ визнали, що перерахунок провели не для всіх пенсіонерів. Їм вже почали повертати гроші.

Як інформує “Today.ua”, деталі надав пенсійний експерт Сергій Коробкін. Вказано, що є пенсіонери, чиї виплати після 1 березня не збільшилися ні на копійку. Один з таких громадян повідомив, що став пенсіонером у грудні 2020 року. Перші три роки пенсію не збільшували на оголошені відсотки, а додавали всього по 100-135 грн.

Коробкін виявив, що основний розмір пенсії українця у березні проіндексували, але на цю ж суму зменшили індексаційні надбавки, які були надані у попередні роки. І виявилося, що загальний розмір виплати залишився без змін.

“В уряді обіцяли, що з 1 березня всі пенсії начебто проіндексують, усім не менше як на 100 грн. Однак багато людей, які вийшли на пенсію саме у 2020 році, залишилися без підвищення”, – зазначив аналітик.

Чтайте також:  "Пенсія пропаде у цих українців вже у 2025 році": умови для одержання виплат радикально зміняться, розкрилися факти

За словами Сергія Коробкіна, Пенсійний фонд України у відповіді вказаному пенсіонеру завуальовано визнав помилку та підтвердив несправедливість. Наголошено, що громадянину з 1 березня знову збільшать пенсію на 100 грн.

Інший пенсіонер надав інформацію про себе. Він порадив громадянам перевірити свої пенсії безпосередньо в електронному кабінеті. Чоловік написав скаргу до ПФУ про індексацію та свої законні 100 грн. І цю надбавку йому додали до виплати.

Експерта цікавить, як ПФУ буде розбиратися з плутаниною: чи зробить перерахунок заднім числом всім пенсіонерам чи лише тим, хто звернеться зі скаргою.

Також з’ясувалося, що деяким пенсіонерам, які вийшли на заслужений відпочинок останніми роками, ПФУ безпідставно знижує розрахунковий розмір середньої зарплати, який використовується при перерахунку пенсії.

“Я не безпідставно звинувачуватиму ПФ. Деякі пенсіонери написали скарги з цього приводу, тому що ми побачили в розрахунках деякі дивні, скажімо так, речі, маніпулятивні. Чекаю, що відповідь ПФ, і тоді докладніше вам про цьому розповім”, – резюмував Коробкін.

Чтайте також:  В Україні можуть дозволити подвійне громадянство: Коли і за яких умов