Українка розповіла про «біль усіх, хто живе у Швейцарії»: до чого не може звикнути вже третій рік поспіль

Йдеться про незрозумілий багатьом українцям податок

Українка під ніком Maria Life Coach записала відео у ТікТок. У ньому вона розповідає про податок, якого немає в Україні і який не перестає її дивувати.

Вже третій рік поспіль живу у Швейцарії і досі не можу зрозуміти, за що я повинна сплачувати Serafe (Агенство зі стягнення платежів за радіо і телебачення Швейцарії, – ред.).

 

Це 335 швейцарських франків на рік – 15 000 грн.

Дівчина пояснила – Serafe – це компанія, яка займається стягненням абонплати за радіо та телебачення.

При цьому авторка зауважує, що оплату необхідно здійснювати навіть, якщо ви не користуєтеся цими послугами і не маєте ані телевізора, ані радіоприймача.

Єдиний спосіб не платити – довести цій компанії, що в домоволодінні немає жодного ґаджета, включно з ноутбуком чи телефоном.

Чтайте також:  В Польщі затримали бус з українцями, які їхали на роботу в Чехію по польських документах

В коментарях до відео (їх кілька сотень) інші українці діляться своїм досвідом.

Наприклад, розповідають про подібний податок у Італії – він складає 90 євро на рік, у Німеччині – 18 євро на місяць.

 

А у Великій Британії від такого податку можна відмовитися – додому приходить перевірка і підтверджує відсутність у домогосподарстві телевізора і радіоприймача.

А також розповідають про розстрочку, коли цей платіж розбивають на декілька менших. Якщо ж відмовляєшся платити – чекай колекторів.

Крім того, пояснюють причину наявності такого податку – це плата за те щоб радіо і телебачення були незалежними від влади країни.