Сюрприз для українців: в німецьких школах вивчатимуть ще одну іноземну мову

Українська мова у школах запроваджується з огляду на велику групу з близько 20 000 школярів-біженців з України.

У наступному навчальному році українська мова буде запропонована як друга іноземна для вивчення у школах федеральної землі Гессен у Німеччині.

Про це повідомили на сайті міністерства культури та освіти землі Гессен.

Українська мова у школах запроваджується з огляду на велику групу з близько 20 000 школярів з України, які після повномасштабного вторгнення РФ стали біженцями разом зі своїми родинами та проживають у цій федеральній землі Німеччини. Окрім того, понад 300 українських вчителів зараз викладають у школах Гессену.

“Ми не повинні втомлюватися підтримувати Україну. Ми хотіли б запропонувати багатьом молодим людям і вчителям з України ще сильніші освітні та кар’єрні перспективи на основі їхніх індивідуальних талантів, у тому числі для відбудови власної країни, а також надіслати чіткий сигнал солідарності у важкі часи”, – прокоментував це рішення Армін Шварц, міністр культури та освіти у п’ятницю, 24 травня.

Чтайте також:  Чи повернуться учні за шкільні парти після "січневого локдауну"

Дотепер для багатьох українських молодих людей було проблемою те, що їхня втеча до Німеччини часто призводить до того, що вони розривають свій попередній шлях навчання. Окрім англійської, яка зазвичай вивчається в Україні як перша іноземна мова, починаючи з початкової школи, українські діти-біженці мають за короткий час вивчити курс німецької мови. Єдиною можливою другою іноземною мовою для старших класів середньої школи була б російська, яка, як мова ворога, не є вибором для більшості українців.

Запровадження української мови як другої іноземної може уможливити адекватне навчання з вищою кваліфікацією. Для багатьох кваліфікованих професій потрібен атестат про закінчення середньої школи, який вимагає володіння другою іноземною мовою.

У Гессені школярам пропонують широкий спектр іноземних мов – англійську, французьку, латину, іспанську, італійську, російську, китайську, польську, арабську, португальську та давньогрецьку. Зараз триває шкільний тест турецької мови.

Чтайте також:  В українських школах ввели нові правила: що змінилося