“Чи почнуть мобілізовувати людей з інвалідністю, тотальне скасування бронювання почалося”: ТЦК, повістки та ухилянти

Як відомо, мобілізація чоловіків із ІІІ групою інвалідності не можлива, однак за деяких обставин мобілізація таких осіб можлива. Із 18 травня набули зміни до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”

Як повідомляє “Інформатор”, відповідно до Закону України №10449 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, чоловіки віком від 25 до 60 років, у яких ІІІ група інвалідності з’явилася після 24 лютого 2022 р. повинні пройти повторну перевірку.

Водночас цього правила можна не дотримуватися, у декількох випадках:

за результатами захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), отриманих під час захисту Вітчизни;

у порядку підвищення/зменшення групи інвалідності;

за наявності онкологічних захворювань, інтелектуальних порушень, психічних розладів, церебрального паралічу або паралітичного синдрому у зв’язку з інвалідністю з дитинства;

Чтайте також:  "Не можу втратити цю дитину": 9-річний Єгор бореться з онкозахворюванням

за відсутності кінцівок (кистей рук, стоп ніг, одного з парних органів);

Згідно із заявою Міністерства охорони здоров’я України, будуть здійснюватися перевірки рішень МСЕК щодо інвалідності, встановленої чоловікам від 25 до 50 років, якщо такий діагноз було поставлено після початку війни. Це стосується усіх військовозобов’язаних, що отримали ІІІ групу інвалідності у проміжку від 24 лютого до 18 травня 2024 р.

Слід розуміти, що зміни до закону про мобілізацію, які набули чинності 18 травня 2024 р., можуть змінити список захворювань-аргументів, що можуть дати відстрочку чи зняття із військового обліку.

У випадку необхідності виїзду закордон, особа із ІІІ групою інвалідності повинна надати документальне підтвердження інвалідності та зняття з військового обліку. У цьому випадку законодавство не змінилося – для виїзду закордон потрібно зібрати необхідну документацію.

Чтайте також:  Загальна мобілізація в Україні: яким є граничний вік військовозобов’язаних по категоріях

Як інформує “Укрінформ”, Укрінформ нагадує, які категорії військовозобов’язаних мають право на відстрочку від мобілізації