Медики розповіли про стан здоров’я інфікованих на коронавірус Буковинців

В Україні четверо хворих. 

Зеленський закликав перенести планові операції та перепрофілювати медзаклади
хворий на коронавірус, двоє нових інфікованих. Тепер лабораторно підтверджено вірус в іще двох жінок. Загалом в Чернівцях тепер четверо недужих на коронавірус.

Хворі – це два чоловіки і дві жінки. Жінкам лабораторно підтвердили діагноз вранці 16 березня. Одна з них була шпиталізована ще десять днів тому. Вона контактувала з чоловіком, який повернувся з-за кордону і у нього раніше діагностували коронавірус. Утім, перший результат досліджень у неї був негативний, а наступний, який мав дати остаточну відповідь, таки виявив хворобу.

Ми можемо зняти небезпеку виключно тоді, коли буде два підряд негативних результати. Тоді ми можемо говорити про те, що такий пацієнт наразі немає коронавірусу”, – каже заступниця голови Чернівецької ОДА Наталія Гусак.

Чтайте також:  Україна передала ОБСЄ списки на наступний обмін полоненими: Зеленський зробив заяву

Друга жінка потрапила до лікарні минулої п’ятниці. Вона повернулася з-за кордону, з якої країни, медики не повідомляють. Уже з’ясовано, з ким вона контактувала. Утім, кількість контактних осіб лікарі знову таки не кажуть.

Наразі стан обох жінок задовільний. У них, перебіг хвороби середньої важкості. Вони перебувають в інфекційному відділенні обласної клінічної лікарні. Загалом, із підозрою на коронавірус у Чернівцях уже шпиталізовано тридцятеро людей. У семи з них діагноз не підтвердився.

У місті особливої паніки немає, але громадський транспорт напівпорожній, а усі бари ресторани та непродуктивні магазини закриті. У Чернівцях на вулицях поменшало літніх людей. Містян просять без потреби не відвідувати державні та комунальні установи. Також рекомендують скасувати планові походи до лікарів. Менше їздити громадським транспортом.

До літніх людей міський голова звернувся окремо, їх закликає сидіти вдома. “Буде створений окремий оперативний штаб з залученням наших працівників: соціальних служб, волонтерів, які будуть надавати допомогу з доставки ліків і продуктів”, – каже міський голова Чернівців Олексій Каспрук.

Чтайте також:  Лікарі назвали неочевидні симптому розвитку діабету: терміново до лікаря!

Перший в Україні хворий на коронавірус 39-річний чоловік, який повернувся з Італії, одужує. За кілька днів зроблять ще один тест і тоді можна буде говорити про остаточне одужання.