“У ТЦК мають спосіб знайти всіх ухилянтів для мобілізації”: коли користувачів “Резерв+” вистежать за IP-адресами?

На думку Костянтина Корсуна, такі сервіси, як “Дія” і “Резерв+”, відкривають шляхи для зловживання з боку влади та правоохоронців.

Як інформує “ФОКУС”, юрист і експерт із кібербезпеки Костянтин Корсун уважає, що за допомогою мобільного застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” можна буде дізнатися місцеперебування людини за IP-адресою. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook 5 червня.

Костянтин Корсун відреагував на статтю порталу “Експерт”, у якій ідеться про те, що правоохоронці можуть відстежувати місця перебування українців за кордоном, використовуючи застосунок “Дія”. Такого висновку журналісти дійшли, ознайомившись із рішенням Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду (ВАКС) у справі про зловживання службовим становищем посадовими особами АТ “Одеський припортовий завод”. У документі зазначено, що НАБУ виявило місцезнаходження одного з підозрюваних через IP-адреси, які той використовував для входу в “Дію”.

Чтайте також:  Розвінчуємо міфи: чи можна відмовлятись стати хрещеним для дитини - відповідь церкви

“IP-адреси, які використовувалися особою для входу в систему “Дія”, розташовані в Об’єднаних Арабських Еміратах, Австрії, Італії, Мальдівах і Туреччині, що підтверджується матеріалами справи”, — йдеться в рішенні суду.

На думку Костянтина Корсуна, у майбутньому українська влада і правоохоронці можуть зловживати таким інструментом, “зливаючи” дані не тільки корупціонерів, а й журналістів, опозиціонерів та інших громадян. Крім того, експерт вважає, що “Резерв+” несе в собі аналогічну загрозу. Він підкреслив, що користувачі застосунку, які отримали статус “у розшуку”, зобов’язані прибути до Територіального центру комплектування та соцпідтримки (ТЦК і СП).

“І вже не відмажешся типу “я не знав”: сам скачав, сам авторизувався, сам дав номер телефону та email. І пофіг що ти там за кордоном: оголосимо в міжнародний розшук, заарештуємо рахунки і майно”, — заявив Костянтин Корсун.

Чтайте також:  В Україні можуть дозволити подвійне громадянство: Коли і за яких умов