Ось і все, жарти скінчилися: ухилянтів почали карати за всією суворістю закону

Ухилянтів почали суворо карати, але згідно із законом
Чоловік категорично не хотів воювати, прикрився родичами, які мешкають на тимчасово окупованій Донецькій області. За це його і покарали. Про це розповідає Главком.

Оболонський районний суд Києва визнав винним військовозобов’язаного родом із Донецька в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації та призначив максимальне покарання – п’ять років ув’язнення.

За матеріалами справи, на початку червня 2023 року обвинуваченого було визнано придатним до військової служби. У середині вересня того ж року ТЦК вручило чоловікові «бойову» повістку на відправлення до армії. Проте, не маючи права на відстрочку, проігнорував виклик.

У суді вину визнав і пояснив, що не прибув до пункту відправки для проходження військової служби, оскільки мав їхати до батьків похилого віку, які потребують стороннього догляду.

Чтайте також:  У Маріуполі готують самосуд над полоненими: у філармонії встановили клітки (фото)

Під час допиту військовослужбовець ТЦК розповів: обвинувачений придатний до служби, заявив, що не піде воювати, бо його близькі родичі живуть у Донецькій області. І цей факт начебто заважатиме військовозобов’язаному перебувати в лавах ЗСУ.

У результаті суд дійшов висновків: факт проживання батька та бабусі обвинуваченого на Донеччині, а його дружини – на тимчасово окупованій території, не є поважною причиною, яка може виправдати чоловіка від ухилення від мобілізації.

Крім цього, суд не взяв до уваги щире каяття військовозобов’язаного. На думку суду, чоловік нічого не зробив для того, щоб виправити ситуацію; весь час перебував у столиці і без поважних причин не з’явився на виклик до ТЦК.

Ще суд відкинув заклики прокурора щодо призначення обвинуваченому умовного строку покарання, яке не пов’язане із позбавленням волі. Суд вказав на відсутність підстав з огляду на суспільну небезпеку вчиненого ним кримінального правопорушення.

Чтайте також:  На Волині п’ять днів шукають жінку, яка вийшла з лікарні та зникла (фото)

Суд розпорядився взяти під варту обвинуваченого одразу після винесення вироку. Він перебуватиме у Київському слідчому ізоляторі до набуття чинності вироку.