Екшн відпочиває: СБУшник шантажував прикордонника-хабарника на 500 тисяч доларів, але не підозрював, що за ним теж стежили в НАБУ, – ЗМІ

Це міг би бути сюжет для цілого детективного серіалу, але, на жаль, це реалії корупційної катастрофи в Україні, де навіть в умовах війни окремі особи не можуть припинити незаконно збагачуватися.

Журналіст Віталій Глагола у своєму Телеграм-каналі розповів про ситуацію, яка виглядає як добре продуманий сценарій до фільму. Тут є все: багато грошей, шантаж, зрада… І є чесність з боку детектива НАБУ.

Далі цитуємо журналіста Віталія Глаголу, імена учасників схеми приховано через проведення активних слідчих дій:

“На Закарпатті СБУшник документував ДПСУшника і потім шантажував та отримав майже $500 000, а його задокументував НАБУшник. Після цього пройшли обшуки, які проводили детективи НАБУ

Ситуація дуже цікава: співробітник СБУ здійснював документування протиправної діяльності співробітника ДПСУ, начальника відділу прикордонної служби “Соломоново” (Особа 1) протягом півтора року, але вирішив не діяти в правовому полі, а просто шантажувати його отриманими даними через (Особа 2)

При особистих зустрічах Особа 2 розповів Особі 1 як, куди і скільки коштів потрібно буде передавати за мовчання працівника СБУ. Крім того, йому давали вказівки по пропуску певних авто з контрабандою через КПП “Тиса”.

Чтайте також:  Намагалися втекти від війни за кордон: серед 2,2 тисячі військовозобов’язаних чоловіків є загиблі - ДПСУ

Згідно отриманих мною даних, Марущак перевів на криптогаманець СБУшника 5 тисяч доларів, а з часом відправив різними траншами аж цілих 358 тисяч доларів.

СБУшник через Особу 2 знаючи, що кожного місяця Особа 1 отримує близько 40-50 тисяч доларів США неправомірної вигоди від своєї роботи на посаді в ДПСУ – продовжив вимагати гроші з останнього.

На цей раз він вимагав черговий хабар у сумі 58 тисяч доларів. Вказану протиправну схему успішно задокументували співробітники НАБУ.

Що ми маємо у підсумку: Особа 1 – начальник відділу прикордонної служби “Соломоново”, який щомісяця отримував близько півтора мільйона гривень неправомірної вигоди та дав 14,5 мільйони гривень хабаря співробітнику СБУ через Особу 2.

Співробітник СБУ, який замість того, щоб довести справу до кінця взяв хабар у розмірі 14,5 мільйонів гривень, а потім ще вимагав близько 2,3 мільйона гривень, не враховуючи щомісячні платежі ($5 тис).

Чтайте також:  "Не допомогли макіяж і перука": чоловік намагався незаконно перетнути кордон і втекти до Румунії

Та був ще співробітник НАБУ, який успішно задокументував весь протиправний механізм. І довго документував, як прикордонника “доїть” сбушник.

Ця “Правоохоронна Санта-Барбара” настільки цікава та заплутана, що я просто викладу документи отримані із власних джерел в правоохоронних органах, які мені вдалось отримати, аби ви самі почитали та розібрались.

Там усе як в справжньому серіалі: сімейна зрада, шантаж, приховані камери та багато баксів”, – написав Віталій Глагола.

Документи, опубліковані журналістом Віталієм Глаголою у публічному доступі можна переглянути у його Телеграм-каналі.
Схоже, що в таких випадках найбільш дієвим методом не дозволити без покарання закрити цю справу є саме публічність. І все ж приємно визнавати, що принаймні одна людина у цій заплутаній історії, працівник НАБУ, виявився чесним і вирішив довести цю справу до справедливого кінця.