І ворогові такого не побажаєш: що буде якщо не оновити дані в ТЦК за 60 днів

У ТЦК усі пояснили

Є чіткий алгоритм притягнення ухилянтів до відповідальності
Закон про мобілізацію запрацював з 18 травня, і держава надала військовозобов’язаним громадянам 60 днів для оновлення військово-облікових даних, що можна зробити як у ТЦК, так і ЦНАПах, а також за допомогою додатка від Міноборони “Резерв+”. За невиконання цієї вимоги чоловіків каратимуть відповідно до законодавства, пише Уніан.

За невиконання правил військового обліку та мобілізації військовозобов’язаних українців чекає покарання, яке виноситиметься рішенням суду після відповідного позову з боку представників ТЦК та СП. Але цьому передуватимуть інші заходи щодо залучення громадян до мобілізації.

Як пояснив представник Полтавського обласного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки майор Роман Істомін, у випадках, коли під час перевірки документів буде з’ясовано, що людина не оновлювала свої облікові дані у ТЦК відповідно до вимог закону, то швидше за все вона отримає повістку.

Чтайте також:  Україна відмовиться від паперових документів - залишилося менше року

“Ну, я не можу говорити про те, що буде через 60 днів, бо про це трохи рано говорити. Але якщо військовослужбовці ТЦК та СП під час перевірки військово-облікових документів з’ясують, що громадянин не виконав вимоги закону та не уточнив своїх персональних дані, найімовірніше, йому буде вручено повістку”, – зазначив Роман Істомін.

Також він розповів, що за невиконання вимог військовозобов’язаним українцям буде виписано штраф у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень, і якщо людина не внесе коштів протягом 15 днів, то ТЦК звернеться до Державної виконавчої служби для примусового стягнення грошей.

“Виконавча служба здійснює примусове стягнення, але, наскільки мені відомо, це буде в подвійному розмірі суми штрафу, і правопорушнику доведеться заплатити виконавчий збір. Заходи примусового виконання рішень описані у статті 10 Закону України “Про виконавче провадження”, – сказав представник ТЦК.

Чтайте також:  Українцям перерахують пенсії: хто отримає надбавку в 1650 грн

Також у ТЦК можуть звернутися до поліції для розшуку тих, хто ухиляється від мобілізації. Якщо ж правоохоронці не зможуть знайти ухилянта, щоб здійснити його адмінзатримання та доставку до ТЦК, то тоді представники ТЦК направлять порушнику вимогу. Якщо після закінчення 10 днів вимога не буде виконана, тоді буде звернення до суду для позбавлення ухилянта водійських прав.

“У разі, якщо громадянин добровільно протягом 10 календарних днів з дня вручення вимоги не виконав зазначений обов’язок, ТЦК та СП звертається до суду щодо тимчасового обмеження такого громадянина у праві керування транспортним засобом під час мобілізації на строк до виконання або відкликання такої вимоги. Далі вже буде судове рішення”, – наголосив Роман Істомін.