Бронь за гроші: хто залишиться, забезпечуватиме 500 тисяч мобілізованих – подробиці

Заява нардепа

Депутат наголосив, що Україні не вдасться перемогти без працюючої економіки
За різними оцінками, в Україні мобілізаційний потенціал становить щонайменше 5-6 млн. чоловіків. Однак запиту на мобілізацію їх усіх немає, тому певний відсоток критично важливих працівників можна забронювати без шкоди для армії, заявив народний депутат Дмитро Наталуха.

Чиновник відповів на питання, як економічне бронювання вплине на мобілізацію. За його словами, зараз постає питання про те, хто не має бути мобілізований до армії через критичну значущість української економіки.

“Я голосував за закон “Про мобілізацію”, тому що це був запит військових. Усі їхні запити ми виконали. Але військові потреби нероздільні з економікою. Ця війна – війна людських ресурсів проти ефективності. Ефективність економіки – одна з її складових. Без працюючої економіки нам не перемогти. У принципі – нікому не перемогти”, – зауважив Наталуха.

Чтайте також:  Чи можуть вручити повістку через родичів, отримання мобілізаційного розпорядження на блокпостах

Принагідно він згадав про відомий вислів, що “Другу світову виграла економіка США”.

“Звичайно, можна сказати, що інженер-конструктор значно важливіший у ролі штурмовика, ніж розробник передового оборонного стартапу (так, це реальний приклад), але це буде брехнею. До чого я це? Ніхто не збирається бронювати 100% чоловіків. Це неможливо навіть технічно. Та й мета – не врятувати всіх від війни, а передбачити безперебійну роботу лише критичних працівників. Йдеться лише про певний відсоток”, – наголосив нардеп.

Водночас економічне бронювання частково перекриє нестачу коштів та сплатить додаткову мобілізацію.

“Фінансувати 500 тис. необхідних мобілізованих військових допоможуть кошти, отримані з бронювання, а це приблизно 40-45 млрд грн щомісяця”, – заявив нардеп Вадим Галайчук, який додав, що поки що в бюджеті є дефіцит.

Варто нагадати, що у Верховній Раді зареєстровано законопроект 11331 “Про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки”, в якому закладено концепцію економічного бронювання.

Чтайте також:  В Україні хочуть підвищити штрафи для водіїв – за що "світить" покарання