Кабмін змінив правила призначення пенсій та виплат на похорон: як тепер отримувати допомогу

Подробиці

В уряді змінили механізм призначення та фінансування кількох держвиплат
Український уряд прийняв рішення про внесення змін до механізму призначення соцвиплат та допомоги на похорон, які отримують українці. Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді України Тарас Мельничук у своєму телеграм-каналі.

Кабмін вніс поправки до Порядку призначення та виплат різних видів грошової допомоги для українців. Зокрема зміни торкнулися осіб пенсійного віку, які не мають права на пенсійні виплати, а також особам з інвалідністю. Крім цього, зміни торкнуться і механізму виплат державної соціальної допомоги з догляду.

Як зазначив Тарас Мельничук, тепер при призначенні соціальної допомоги дитині померлого годувальника подається трудова книжка, якщо така є, померлого годувальника.

“Спрощено механізм надання документів для призначення соціальної допомоги, передбачивши отримання органами соціального захисту населення відомостей з державних електронних інформаційних ресурсів: через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта»; шляхом доступу до інформаційних систем або баз даних; шляхом подання запитів до власників (розпорядникам) зазначених відомостей”, – повідомив представник уряду у Верховній Раді.

Чтайте також:  Коли закінчиться війна в Україні - прогноз астролога налякав

Крім цього, за його словами, допомогу від держави отримуватимуть громадяни на поховання осіб, які отримували соціальну допомогу, у разі їхньої смерті за кордоном. Для цього членам сім’ї або особі, яка проводитиме поховання, необхідно надавати документи, що підтверджують факт смерті одержувача соціальної допомоги. Такі документи мають бути видані компетентним органом країни, де померла людина.

Крім цього, було внесено зміни щодо внутрішньо переміщених осіб.

“Визначено, що документом, що засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи, є довідка про взяття на облік або інформація про тимчасове місце проживання, отриману органом соціального захисту населення з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб”, – розповів Тарас Мельничук.