Бронь від мобілізації: у Раді хочуть дати “імунітет” від служби фахівцям однієї категорії

Подробиці

Бронь від мобілізації можуть отримати всі українські перевізники
В Україні мають намір надавати бронь від мобілізації всім перевізникам, про що йдеться у тексті проекту закону №11334, який з’явився на сайті Верховної Ради під авторством народного депутата Володимира Крейденка.

Автор законопроекту впевнений, що підприємства у сфері автомобільного транспорту забезпечують життєво важливі функції для України, включаючи економічний чинник. Так, народний обранець пропонує надавати бронь від мобілізації 100% працівників зазначеної сфери замість існуючих 50%. Також це торкнеться і перевізників, які є ФОП.

Зміни планується внести до ст. 25 ЗУ “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, дозволивши бронювати військовозобов’язаних, які працюють у суб’єктів господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які здійснюють свою діяльність у сфері автомобільного транспорту.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що перевізники забезпечують життєво важливі функції та/або послуги, порушення яких призводить до негативних наслідків національної безпеки України. В той же час, бронювання позитивно вплине на галузь як міжнародних, так і внутрішніх вантажних і пасажирських перевезень.

Чтайте також:  РНБО доручила Кабміну розробити законопроект про подвійне громадянство.

“Прийняття проекту Закону дозволить суб’єктам господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які здійснюють свою діяльність у сфері автомобільного транспорту, бронювати своїх військовозобов’язаних працівників на період мобілізації та воєнний час. Це, у свою чергу, позитивно вплине на галузь як міжнародних, так і внутрішніх вантажних та пасажирських перевезень”,- йдеться у пояснювальній записці до документа.

Крім цього, Володимир Крейденко зазначив, що ухвалення цього законопроекту не вимагатиме додаткових вливань з держбюджету України.