З липня у всіх чоловіків почнуться великі проблеми: ТЦК притисне так, що мало не здасться

На багатьох чекають адмінпротоколи

На українців чекають великі штрафи за недотримання вимог законодавства
Закон про мобілізацію, який набрав чинності 18 травня, вимагає оновлення військово-облікових даних усіх військовозобов’язаних українців до 16 липня. Після цієї дати на громадян чекають покарання у встановленому законом порядку, пише телеграм-канал Всевидяче ОКО.

Громадянам віком від 25 до 60 років, які не оновлять свої дані до ТЦК, почнуть виписувати штрафи вже після 16 липня. Як пояснює адвокат АТ EvrikaLaw Ольга Брус, це буде розцінюватися як порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

При цьому у випадках, коли дані про військовозобов’язаних для ТЦК містяться в державних реєстрах, штрафи не виписуватимуться. Штраф можна отримати у разі, коли громадянином двічі ігноруються повістки, необхідність явки у ТЦК чи оновлення даних дистанційно. Такі дії стануть приводом для передачі даних про військовозобов’язаного поліцію для його розшуку.

Чтайте також:  Опівночі 21 березня зникли двоє семирічних близнюків - Лев і Богдан

Українці, які не стали на військовий облік у відведений для цього час або не оновили дані, отримають такі штрафи:

від 3400 до 5100 грн – у мирний час;
від 17 000 до 25 500 грн – у воєнний час (або за повторне порушення).
Також передбачено адміністративне покарання за відмову від повістки чи неявку до ТЦК:

У мирний час:

Від 5100 до 8500 грн – для громадян;
від 17 000 до 34 000 грн – для посадових та юридичних осіб.
У воєнний час:

Від 17 000 до 25 500 грн – для громадян;
від 34 000 до 59 000 грн – для посадових та юридичних осіб.
Накладення штрафу підпадає під повноваження представників ТЦК, які за результатом розгляду справи становлять ухвалу про накладення адміністративного стягнення. Але водночас ці ухвали мають бути складені без порушень, інакше відповідач отримає можливість їх оскаржити.

Чтайте також:  Відключатимуть послуги й дико штрафуватимуть: комунальники теж візьмуться за "ухилянтів"

За словами Ольги Брус, ключовим порушенням є неповідомлення належним чином особи, яка залучається до адмінвідповідальності, про дату, час і місце розгляду справи.

“Тобто вам має надійти на адресу зареєстрованого місця проживання окремий порядок денний від ТЦК та СП, де буде зазначено, куди, на яку дату і час вам необхідно з’явитися для участі у розгляді справи про адміністративне правопорушення”, – розповіла Ольга Брус.