Ці три категорії вже можуть готуватися до служби: кого з чоловіків можуть мобілізувати до 25 років?

Не всі чоловіки до 25 років можуть зачекати із мобілізацією до ЗСУ (не враховуючи добровольців звісно), дехто може вже готуватися до служби у ЗСУ. Колишня омбудсменка, зараз голова Українського центру захисту прав людини Людмила Денісова розповіла, що існує три категорії чоловіків, яких можуть мобілізувати до досягнення віку в 25 років.

Військовозобов’язані до 25 років, які проходили військову кафедру і є офіцерами запасу, але зараз не навчаються на магістратурі.

Військовозобов’язані, які раніше відслужили строкову службу (крім останньої демобілізації строковиків, їх рік не мобілізовуватимуть).

Особи, яким раніше встановили статус і поставили на військовий облік як непридатних до військової служби в мирний час, або обмежено придатних у воєнний час.

Про це Денисова розповіла Еспресо. За її словами, до мобілізації молодих хлопців є багато питань. Денісова також закликає парламентарів підтримати законопроєкт №11379, пише “Інформатор”.

Чтайте також:  Виплати від міжнародних організацій: не всі пенсіонери отримають гроші через платформу єДопомога

Водночас Денісова вбачає в цьому соціальну несправедливість, яка існує в системі мобілізації. Вона заявила, що особи, які не мають військової підготовки, не проходили військову кафедру та не були визнані обмежено придатними, не можуть бути мобілізовані до 25 років, в той час, як інші особи можуть. Це, на її думку, порушує принцип соціальної справедливості.

У зв’язку з цим Денисова додала, що у Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт №11379, який передбачає надання відстрочки від призову на військову службу до 25 років саме тим особам, які були визнані обмежено придатними до червня 2024 року і які будуть визнані придатними після медичного огляду. Це, за її словами, зробить систему мобілізації більш справедливою і забезпечить однакові умови для всіх за віком.