“Українцям можуть раптово відключити газ”: облгази почали масову перевірку споживачів, цих українців не пожаліють

Нинішнього року в Україні, незважаючи на війну, облгази відновили обов’язковий техогляд газового обладнання в оселях громадян. Перевіряють як приватні, так і багатоквартирні будинки. У разі виявлених неполадок системи вентиляції, подачі газу, а також у разі самовільного втручання в архітектуру системи, проводять відключення газу.

Як інформує “Today.ua”, у Державній службі України з питань праці нагадали, в яких випадках газ можуть відключити в терміновому порядку.

Правила безпеки систем газопостачання затверджено наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 285 від 15.05.2015 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.06.2015 р. за № 674/27119. Причини можливого відключення газу викладені в пункті 5.7. розділу 5 глави 5 цих правил.

Відключення можуть здійснити як у разі технічних неполадок системи газопостачання, так і в разі самовільного втручання користувача в архітектуру газової системи. Наприклад, якщо мешканці самовільно знесли стіну між приміщенням, в якому розташовані газові прилади і спальною кімнатою, то їм можуть заблокувати подачу газу до усунення цього самовільного втручання.

Чтайте також:  "Нафтогаз" зафіксував у новому тарифі вартість газу на весь опалювальний сезон: нова ціна від 1 жовтня

Крім того, приводи для відключення газу можуть бути такі:

наявність витоку газу;

несправна автоматика безпеки;

несправності оголовків димових і вентиляційних каналів;

відсутність тяги в димових і вентиляційних каналах;

мимовільне підключення газових приладів і пристроїв споживача до системи газопостачання;

не забезпечення власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем) технічного обслуговування;

невідповідність системи газопостачання житлового будинку проектній та виконавчо-технічній документації.

При цьому в системі вводу газу в приміщення порушника ставлять заглушку, щоб газ до нього не надходив. Та якщо ізолювати одну квартиру немає технічної можливості, тоді відключають від газу весь стояк.