Розмір штрафу сягне 51 тисячі гривень: у Мін’юсті пояснили, кому доведеться сплатити подвійний штраф за неоновлення даних

Військовозобов’язані українці, які не оновили свої військово-облікові дані до 16 липня, будуть притягнуті до адміністративної відповідальності. За невиконання вимоги такі громадяни можуть отримати штраф від 17 тисяч до 25,5 тисяч гривень. У деяких випадках розмір штрафу подвоюється.

Для кого може подвоїтися розмір штрафу за невчасне оновлення військово-облікових даних, пояснили в Департаменті державної виконавчої служби Міністерства юстиції, пише ТСН.

За словами представника департаменту, порушники мобілізаційного законодавства мають сплатити штраф не пізніш як через 15 днів з дня вручення їм постанови про накладення штрафу. У разі, якщо громадянин оскаржував постанову, також надається 15 днів на сплату штрафу, якщо скаргу залишено без задоволення. Це визначено у ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Якщо правопорушник не сплатить штраф у визначенний термін, постанову про накладання штрафу надсилають для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання особи, роботи або за місцезнаходженням його майна (згідно зі ст. 308 КУпАП).

Чтайте також:  "Ці 500 000 чоловіків можуть втратити бронювання, з 16 липня ухилянти пізнають люті покарання": мобілізація та ТЦК

У ПОРЯДКУ ПРИМУСОВОГО ВИКОНАННЯ ПОСТАНОВИ ПРО СТЯГНЕННЯ ШТРАФУ ЗА ВЧИНЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРАВОПОРУШЕННЯ З ПОРУШНИКА СТЯГУЄТЬСЯ ПОДВІЙНИЙ РОЗМІР ШТРАФУ, ВИЗНАЧЕНОГО У ВІДПОВІДНІЙ СТАТТІ ЦЬОГО КОДЕКСУ ТА ЗАЗНАЧЕНОГО У ПОСТАНОВІ ПРО СТЯГНЕННЯ ШТРАФУ, — ПОЯСНИЛИ В МІН’ЮСТІ.

Додамо, що чоловіки можуть уникнути накладання штрафу за невчасне неоновлення даних, якщо доведуть поважність причин порушення вимоги.