Докотилися: поки чоловіки на війні, в Україну надумали ввозити “заробітчан”

Оце так поворот

Проблема з водіями в Україні була і до повномасштабного вторгнення, але зараз вона поглибилася, бо велика кількість людей виїхала, хтось боїться сідати за кермо, бо не хоче бути постійно на очах у ТЦК і поліції. Про це виданню “Уніан” розповів віце-президент Асоціації міжнародних автоперевізників Володимир Балін.

“Що стосується жінок-водіїв, дійсно, такий процес розглядається, деякі наші компанії залучені до цього. Поки що не зовсім ефективно, але над цим ми працюємо. Що стосується іноземців, то ми також ведемо переговори з компанією, яка готова постачати таких водіїв. Ми зводимо їх із великими компаніями, які хочуть спробувати працювати з іноземними водіями”, – повідомив він.

Балін зазначив, що юридично йому складно це уявити, тому що водій, наприклад, з Індії повинен отримувати візи європейських країн, щоб туди в’їхати, а це додаткове навантаження і за часом, і за грошима. Це питання розглядається в Україні, тому що, за його словами, може так статися, що інших варіантів не буде.

Чтайте також:  Водійські права по-новому: у МВС дали два варіанти, як отримати

“У нас велика кількість вантажних автомобілів, на яких працюють водії-чоловіки, які не ліцензуються, тому, відповідно, точні цифри ми не знаємо. Але якщо говорити про Асоціацію міжнародних автоперевізників, то дефіцит водіїв по всіх наших компаніях становить близько 30%. Тож на сьогодні це близько 30 тисяч водіїв, яких ми б потребували і легко залучили до роботи. Щоправда, за умови, що будуть ще вантажі та пасажири”, – додав він.

Балін повідомив, що зараз мобілізаційні заходи більш-менш стабілізовані, влада вже розуміє приблизно свій мобілізаційний ресурс. Він висловив сподівання на те, що експортний потенціал буде відновлюватися, бо без цього Україна виграти у війні не зможе.