“Майже 900 000 чоловіків чекають на скасування відстрочки, є категорія для бронювання”: ТЦК мобілізує їх до 1 вересня

У понеділок, 5 серпня, Рада розгляне відповідний законопроєкт про зміни до законодавства. Наразі понад 900 000 чоловік мають бронювання, однак не виключено, що чимало із них невдовзі втратить відстрочку.

Як інформує “ТСН”, у комітеті напрацьований законопроєкт, який заборонить призивати військовозобов’язаних від 18 до 25 років, які відслужили строкову службу або закінчили військову кафедру.

Таку думку висловив секретар Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.

“В понеділок ми його розглядаємо. У цьому законопроєкті буде історія заборони призову ось цих військовозобов’язаних. І норма про те, що якщо такі люди потрапили на фронт в цей період, в них буде право на звільнення. Зараз ми розглядаємо таке питання”, – сказав він.

Він запевнив, що 19-річних хлопців не мобілізують до Збройних сил, лише за власним бажанням.

Чтайте також:  "Цей спосіб дозволить ТЦК знайти злісних ухилянтів, ніхто не зможе уникнути повістки": чекатимуть у місцях, де є чоловіки

“Я думаю, що людей 19-ти років (серед мобілізованих – ред.) немає, тому що ця історія закінчилась якраз від 2022 року. Уже такі довідки не давали, що людина обмежена придатна в військовий час і непридатна в мирний час. Вони видавалось до 2022 року. У чому була проблема? У нас заборонений призов призовників з 18 до 25 років. Призовник – це людина, яка не служила в армії, яка не має військового квитка, яка не має військової кафедри. І вона не призивається, лише за власним бажанням”, – зазначив він.

Костенко зауважив, що відповідно до чинного закодавства, ця категорія є військовозобов’язаними, тому були призвані.

“Є ця категорія людей, які отримали, наприклад, в 20 років військовий квиток, що він обмежено придатний під час воєнного стану, а непридатний під час мирного, і в армію на строкову службу він не піде… Але коли він отримує військовий квиток, він стає військовозобов’язаним. І у нас ці категорії не мінялись. У нас були військовозобов’язані й призовники. І після того, як був прийнятий закон, нічого ж не змінилося: вони були військовозобов’язані, вони продовжували йти в Збройні сили”, – пояснив він.

Чтайте також:  14-річній Ярославі потрібна допомога на операцію, без якої вона не зможе жити