Літо в Україні затримається надовго: синоптик розповів, коли чекати на похолодання

Вересень 2024 року обіцяє стати одним із найтепліших за останні роки. За даними метеорологів, середньомісячна температура повітря на більшій частині України перевищить кліматичну норму на 1,6-2,5°C. Така аномалія пов’язана з кількома факторами, включаючи глобальне потепління та особливості атмосферної циркуляції цього року.

Докладніше про те, що синоптики розповіли, якою буде погода у вересні, інформує Телеграф, посилаючись на прогноз синоптика Ігоря Кібальчича.

Повідомляється, що у вересні 2024 року над Європою очікується переважання антициклональних умов, що сприяє встановленню сухої та теплої погоди. Антициклон перешкоджатиме проникненню холодних повітряних мас із півночі, що й стане причиною аномального тепла.

Хоча вплив цього кліматичного явища на погоду в Україні не настільки виражений, як в інших регіонах світу, він може посилювати тенденцію до підвищення температури.

Регіональні особливості погоди

Чтайте також:  "Шалена злива і потужний дощ хлинуть прямо завтра, навіжена гроза наближається з градом": очікуються негода і вітер

Південь та схід України: У цих регіонах очікується найтепліша погода з мінімальною кількістю опадів. Сухові та висока температура повітря можуть сприяти виникненню лісових пожеж.
Центральна Україна: Тут також очікується тепла погода, але з більшою ймовірністю короткочасних дощів та гроз.
Північ і захід України: У цих регіонах температура буде дещо нижчою, ніж у південних та східних областях, проте також вища за кліматичну норму. Можливі локальні дощі.
Синоптик Ігор Кібальчич повідомив, що середньомісячна температура повітря на переважній частині України прогнозується в діапазоні +14,7…+20,3°С, у Карпатах +13,5…+14,6°С, що приблизно на 1,6–2,5°С вище за кліматичну норму.

Що ж до перших заморозків, то вони можуть відзначатися лише у третій декаді вересня переважно у північно-західних областях, а також у високогірній частині Карпат.

Аномально тепла погода у вересні 2024 є ще одним підтвердженням того, що клімат на нашій планеті змінюється. Для адаптації до нових умов необхідно вживати заходів щодо зниження антропогенного впливу на навколишнє середовище та підвищення стійкості до екстремальних погодних явищ.

Чтайте також:  Нові покарання за борги: у Кабміні зізналися, що буде з виплатами та субсидіями, з 1 жовтня..."