На Apple наклали штраф у розмірі 1,1 мільярд євро

Французький антимонопольний орган наклав на Apple штраф в розмірі 1,1 мільярда євро за зловживання економічним перевагою над сторонніми продавцями продукції компанії.

Ізабель де Сільва (Isabelle de Silva), яка очолює відомство, сказала, що “Apple і два її оптовика домовилися не конкурувати і перешкодити дистриб’юторам конкурувати між собою, тим самим стерилізуючи оптовий ринок продуктів Apple”, повідомила WCCFT.

Антимонопольники виявили, що Apple ефективно перешкоджала зниження цін на її продукцію іншими продавцями, в результаті чого ця продукція продавалися за тією ж ціною, що і у власному каналі продажів Apple. Більш того, з’ясувалося, що Apple створила для цих преміальних посередників “несправедливі і несприятливі комерційні умови”, тоді як у власному каналі вона демонструвала більш сприятливе ставлення.

Згадані вище оптовики Apple – Tech Data і Ingram Micro – отримали штрафи в розмірі 76,1 мільйонів євро і 62,9 мільйонів євро відповідно.

Чтайте також:  Учені розповіли, чому не варто вимикати світло у спальні під час сексу

За словами представника Apple, “рішення французького антимонопольного органу бентежить”. У компанії планують подати апеляцію.