Увага дітлахів та батьків: у МОН зробили важливу заяву про шкільні предмети

У Міносвіти України зробили важливу заяву, яка стосується школярів

Міністерство освіти розробило нововведення для школярів
Україна адаптується до воєнного часу у всіх сферах, включаючи навчання дітей. Про нові зміни оголосили у Міністерстві освіти і науки України, повідомляє 24tv.ua.

Міністерство продовжує працювати над навчальною програмою для школярів відповідно до потреб учнів. Цього разу зміни торкнуться школярів-біженців. Для них адаптували та скоротили навчальні програми. Також зміни торкнуться стандартної навчальної програми для учнів 5 – 9 класів.

Заступник голови Міністерства освіти і науки України Андрій Сташків упевнений, що наразі школи матимуть більше можливостей для адаптації програм до конкретних потреб учнів.

Згідно з новими правилами, кожна школа індивідуально може регулювати навчальний годинник на вивчення певних предметів, залежно від рівня освітніх втрат. Також школам дозволяється використовувати інтегровані курси. Це рішення, яке дозволяє замість двох окремих предметів практикувати лише один інтегрований предмет.

Чтайте також:  Усім закладам освіти встановити канікули з 15 по 30 жовтня: готується рекомендаційний лист МОН

За його словами, інтеграція предметів зменшує загальну кількість дисциплін у школі, роблячи підхід до вивчення комплекснішим.

Як приклад він навів історичну освіту, яка зазнала реформи, коли курси “Історія України” та “Всесвітня історія” об’єдналися в один предмет.

За його словами, також можна інтегрувати курси хімії, фізики та біології в один предмет, який може називатися “Природні дисципліни”. Також можна поєднати в один предмет українську мову та українську літературу.

З більш оригінальних об’єднань він назвав інтеграцію “іноземну мову та фізика”. Тобто школярам запропонують вивчати фізику англійською мовою.

Сташків зазначив, що реалізувати нововведення буде непросто і для вчителів, і для учнів. Також зростуть вимоги до освітян. Але нові стандарти як базової, так і старшої профільної освіти дозволяють це робити, сподівається чиновник.