Вийшли на вулицю – платіть штраф: українцям запровадили жорстке покарання – за прогулянки

З’явилися подробиці про штрафи для українців. Також вас можуть заарештувати

Українці можуть нарватися на штрафи, вийшовши на вулицю
Українців може бути оштрафовано або заарештовано, вийшовши на вулицю. Про це пише OBOZ.UA.

Війна внесла свої корективи у життя українців. В Україні було запроваджено комендантську годину, яка забороняє виходити на вулицю та перебувати у громадських місцях без спеціальних перепусток у певні години доби.

За порушення передбачено штрафи від 170 до 510 гривень. Крім того, можна опинитися під арештом на строк до 15 діб.

Право виписувати штрафи можуть у разі не лише поліцейські, а й інші представники комендантського патруля – нацгвардійці, муніципальний караул, територіальна оборона та інші правоохоронні органи.

Вони можуть затримувати порушників та доставляти їх до підрозділів Національної поліції. Також вони можуть перевіряти документи, з’ясовувати причини перебування на вулиці, оглядати речі чи транспортні засоби. За потреби представники патруля мають право застосовувати фізичну силу, зброю та спецзасоби.

Чтайте також:  В Івано-Франківській області жінка померла від вірусу

У травні 2024 року Верховна Рада України планувала підвищити штрафи від 8500 до 17000 гривень для громадян, які порушують обмеження комендантської години. Для повторних порушень упродовж року штрафи хотіли подвоїти.

Крім того, передбачалися жорсткіші санкції для бізнесу, який порушував встановлений режим роботи під час комендантської години. Вони могли отримати штраф від 51 000 до 102 000 гривень. Повторні порушення також передбачали подвоєння штрафу.

На щастя, цей законопроект №10195 піддався критиці і не був прийнятий. За словами експертів, запропоновані штрафи були надто високими і не враховували життєві обставини, через які громадяни можуть опинитися на вулиці під час комендантської години. Для багатьох українців штраф у розмірі 8 500–17 000 гривень є надмірним покаранням, особливо якщо людина порушила правила через об’єктивні обставини, наприклад через запізнення на потяг.

Чтайте також:  Місцева влада Львова заявляє, що захворюваність на COVID-19 йде на спад.

Перебувати на вулиці під час комендантської години можна лише за наявності спеціальної перепустки. Ця перепустка є у працівників критичної інфраструктури, медиків та інших осіб, діяльність яких життєво важлива для функціонування держави. Поліція рекомендує людям, які прибувають поїздом під час комендантської години, залишатися на вокзалах до завершення обмежень.