Штраф від 3300 до 500 тисяч грн: Газмережі почали карати споживачів – за що

За що Газмережі почали карати споживачів


З початку року фахівці Дніпровської філії «Газмережі» виявили більше 360 фактів несанкціонованого відбору природного газу споживачами Дніпра та Дніпровського району. Загальна сума збитків, завданих порушниками газорозподільній компанії, склала понад 3,2 млн грн. Про це йдеться на сайті газопостачальної компанії.

В результаті проведених перевірок впродовж 2024 року Дніпровською філією «Газмережі» було зафіксовано 361 факт порушення правил обліку природного газу та цілісності системи газопостачання. Серед зафіксованих порушень – 17 незаконних врізок, 134 втручання у роботу газових лічильників з метою зміни фактичних показань, 196 фактів самовільного відновлення газопостачання тощо.

Нагадуємо нашим клієнтам, що згідно до вимог Кодексу газорозподільних систем за нелегальне використання газу недобросовісні споживачі мають відшкодувати завдані Оператору ГРМ збитки. В залежності від виявленого виду порушень розмір нарахувань за необліковане споживання газу може коливатися від 3,5 тис грн до 500 тис грн. Таким чином, акцентуємо увагу, що крадіжки блакитного палива можуть обійтися зловмисникам у десятки разів дорожче, ніж його легальне споживання.

Чтайте також:  Штраф понад 20 тисяч та в'язниця до 7 років: водіїв попередили, за що ще можна потрапити, окрім "пиятики" та ДТП

Крім того, самовільне втручання у газорозподільну систему є протиправною дією, яка загрожує здоров’ю та життю людини. Протизаконними діями споживачі наражають на небезпеку себе та оточуючих. У місцях несанкціонованих врізок у газопроводи з’являються витоки газу, які можуть призвести до аварійних ситуацій та фатальних наслідків.

Cторонні втручання в систему газорозподілу персонал Дніпровської філії «Газмережі» виявляє за допомогою сучасного спеціального обладнання. Після фіксації факту порушень більшість недобросовісних споживачів визнає свою провину та сплачує передбачені законом штрафні санкції. Якщо ж клієнт не визнає своєї провини та відмовляється компенсувати заподіяні збитки, питання про їх стягнення вирішується у судовому порядку. При цьому за рішенням суду на користь газорозподільного підприємства споживачу-порушнику доведеться сплатити також судові витрати.

“Якщо ви стали свідком крадіжки газу – просимо повідомляти про це спеціалістів Дніпровської філії «Газмережі» за номером аварійно-диспетчерської служби «104».”

Чтайте також:  Поліція може отримати доступ до банківських операцій: що це означає для простих українців