Українці у Польщі масово ринули писати заяви: переважають чоловіки

Просять про міжнародний захист

Як передає Хвиля, посилаючись на інформацію Департаменту у справах іноземців, у 2024 році спостерігалося значне зростання кількості іноземців, які звернулися за міжнародним захистом у Польщі.

За перші дев’ять місяців року було подано понад 12 000 заяв, що на 80% більше, ніж за період попереднього року.

Це збільшення становило близько 5 500 додаткових заяв.

Серед заявників переважали громадяни України, які подали 4500 заяв.
За ними слідували білоруси з 2 900 заявами та росіяни з 800 заявами.
Також помітна кількість звернень надійшла від громадян Сомалі та Еритреї – по 500 заяв від кожної країни.
Більшість тих, хто звернувся за захистом, – це молоді люди віком від 18 до 34 років, причому серед них переважають чоловіки.

Як зазначається, іноземцю надається міжнародний захист у Польщі (у формі статусу біженця або додаткового захисту), якщо йому або їй загрожує переслідування чи реальний ризик втрати життя, чи здоров’я у країні походження.

Чтайте також:  У гонитві за знижками в "чорну п'ятницю" на Київщині "забули" про карантин. Фоторепортаж

За даними, у 2024 році (станом на кінець вересня) Департамент у справах іноземців виніс уже 4,8 тис. позитивних рішень щодо надання міжнародного захисту у Польщі. Найбільше таких отримали громадяни України (2,3 тис. осіб) та білоруси (2,1 тис. осіб). Також цікаво, що міжнародний захист дали 150 росіянам.

За перші 9 місяців цього року 1200 іноземцям відмовили у міжнародному захисті у Польщі. Найбільше відмов отримали росіяни – 500 осіб, потім білоруси – 100 осіб та індійці – 60 осіб.