Рівень СО2 в атмосфері до 2025 року стане вищим, ніж за останні 3,3 млн років

Вчені вважають, що через 5 років почнуться незворотні зміни клімату


До 2025 року рівень вмісту вуглекислого газу (CO2) в атмосфері буде вищим, ніж у найтепліший період за останні 3,3 млн років. Про це стало відомо завдяки новому дослідженню Саутгемптонського університету (Великобританія), опублікованому в журналі Nature Scientific Reports, пише HighTech.

Група вивчила хімічний склад крихітних скам’янілостей, зібраних з глибоководних океанських відкладень Карибського моря. Вони використовували їх склад для реконструкції концентрації вуглекислого газу в атмосфері Землі в пліоценового епоху, близько 3 млн років тому, коли температура на планеті була на 3°C вищою, ніж зараз. При цьому полярні крижані шапки були більшими, а рівень Світового океану – вищим.

Дослідники виявили, що в найтепліший період пліоцену в атмосфері можна було виявити від 380 до 420 часток СО2 на мільйон. Це схоже на сьогоднішній показник, який становить 415 часток на мільйон, що показує – ми вже знаходимося на рівні, який в минулому викликав значне танення і підвищення рівня моря. Згідно з підрахунками вчених, до 2025 року людство перевищить показник, який був рекордним останні 3,3 млн років.

Чтайте також:  Спілка лікарів Німеччини оголосила, що в країні почалася друга хвиля коронавірусу

Вчені раніше вже намагалися зрозуміти, чому на Землі поки що не настали зміни, характерні для періоду пліоцену (високі температури й підвищення рівня океану). Однак тепер їх висновки полягають в тому, що для цього потрібно ще 5 років. Дослідники відзначають, що потрібен ще деякий час, щоб рівень вуглекислого газу збільшився, що поведе за собою ланцюжок подій, пов’язаних з підвищенням температури і глобальними змінами клімату.

Середня температура на Землі вже піднялася на 1°C порівняно з доіндустріальною епохою, а минулі роки стали найспекотнішим періодом за всю історію спостережень. Відповідно до опублікованої навесні щорічної доповіді ООН, п’ятирічний період з 2015 по 2019 був найтеплішим за всю зафіксовану історію людства, а в десятиліття з 2009 по 2019 була відзначена найвища температура.