Будуть великі втрати: в МОЗ всерйоз побоюються запровадження стандартів ЄС для питної води

Запровадження стандартів ЄС для питної води може призвести до її дефіциту в Україні. Такою заявою шокувала заступниця міністра охорони здоров’я Слободніченко, прокоментувавши вимоги ЄС прописати на законодавчому рівні вимоги до питної води.

За її словами, перехід на європейські стандарти означатиме, що в країні залишиться переважно технічна вода, а тарифи знизяться, що спричинить втрати для бюджету.

Про це пише Судово-юридична газета.

Заступниця міністра охорони здоровʼя Марина Слободніченко заявила, що якщо прописати європейські стандарти для питної води в Україні, то це одразу по всій країні призведе до того, що наша питна вода – технічна і щоб привести у відповідність до європейських ці стандарти, потрібно не просто написати їх на папері, а реалізувати в країні. Як пишуть Українські Новини, про це вона сказала у інтерв’ю відповідаючи на питання, по яких компонентах Україна найбільше відстає, щоб виконати умови для вступу в ЄС.

Чтайте також:  Україна вимагає повноправного членства в ЄС, - Зеленський

«Як приклад – одне з важких питання питної води. Тобто, якої якості в Україні має бути питна вода. ЄС вимагає від нас прописати це на рівні законів, щоб врегулювати дотримання певних стандартів питної води. Якщо ми зараз це пропишемо, як того хоче ЄС, то це одразу по всій країні призведе до того, що в нас немає питної води, а лише – технічна», – розповіла посадовиця МОЗ.

Відповідно, за її словами, у випадку такого сценарію, якщо споживач користується технічною водою, то він має сплачувати за неї меншу вартість.

Відтак, як пояснила Слободніченко, впадуть тарифи на воду, а значить будуть ненадходження до бюджету.

«Щоб привести у відповідність до європейських ці стандарти, потрібно не просто написати їх на папері, а реалізувати в країні. І це велике питання. Скільки часу та коштів це потребує? Це питання не одного року. І таких питань багато», – пояснила заступниця міністра.

Чтайте також:  Садовий під час пандемії списав 160 тис. грн з бюджету на дослідження свого рейтингу