Освіта стане дорожчою! Освіта стане якіснішою? У МОН анонсували зростання вартості навчання у вишах

До подорожчання призведуть запроваджені ґранти на освіту

Заступник очільника МОН Михайло Винницький вважає, що в Україні варто підвищувати вартість навчання за контрактом у вищих навчальних закладах. Ґранти на отримання освіти у вишах у майбутньому призведуть до того, що освіта стане дорожчою.

Як пише Obozrevatel, заступник міністра наголосив, що університети не можуть якісно підготувати фахівця за 25 тисяч на рік.

Навіть у найбідніших державах Європи вартість навчання в університетах стартує від 3 тисяч євро (понад 132 тисячі гривень).

Якісна освіта має бути дорогою.

 

Я не уявляю собі, як викладач і як людина, яка трохи розуміється на фінансовій частині університетського менеджменту, не розумію, як можна підготувати будь-якого фахівця вищої освіти за 25 тисяч гривень.

 

А в нас є заклади вищої освіти, які таке пропонують.

Чтайте також:  Новий навчальний рік розпочнеться у звичайному режимі, – Віктор Ляшко

 

Переважно вони приватні, але все-таки 25 тисяч гривень: приходь і плати. Це просто купівля диплома. Це ціна на рік. Я не розумію, як це можна зробити, – сказав він.

За словами Винницького, у Румунії та Болгарії вартість навчання у закладах вищої освіти починається від 3 тисяч євро. Водночас у Німеччині підготовка одного студента коштує 6-8 тисяч євро на рік.

В Україні середня ціна навчання за контрактом у вишах – 1 тисяча євро (46-47 тисяч гривень). Через це у викладачів низькі зарплати, а освіта – низької якості.

Це означає, що в нас викладачі мало заробляють.

 

Це означає, що в нас освіта низької якості, тому що, очевидно, викладачі не особливо зацікавлені.

 

Нам треба підвищувати середню вартість підготовки одного фахівця.

 

Відповідно, нам треба створювати систему співфінансування. Частково піде від держави, частково від приватного сектора.

Чтайте також:  Українських школярів вчитимуть управляти дронами

 

І в цей спосіб освіта стане дорожчою – освіта стане якіснішою, – сказав представник МОН.

Він додав, що підвищення середньої вартості підготовки одного студента – думка не популярна, але це ще одна з речей, яка стоїть за ґрантами. Йдеться не тільки про справедливість, а й про якість вищої освіти в Україні.

Крім того, у законопроєкті № 10399, який у листопаді голосуватимуть у Раді, закладено ідею про те, що студент, який навчається на бюджеті, матиме перед державою певні обов’язки, як перед замовником. Зокрема, держава пропонуватиме студенту перше робоче місце.