Вакцина від COVID-19 може виявитись малоефективною – дослідження

Останні дослідження вказують на те, що вона може не гарантувати повторного зараження

Тести пацієнтів, кілька місяців тому перенесли зараження коронавірусом, показують, що кількість антитіл в їх крові з часом знижується. Це може свідчити про те, що вакцина від COVID-19 може виявитися малоефективною, оскільки вона не буде гарантувати захист від повторного зараження.

Про поступове зникнення антитіл до коронавірус в крові пацієнтів, які заразилися їм кілька місяців тому і зуміли подолати хворобу силами власного імунітету, говорить дослідження вчених з мюнхенської клініки Швабінг. Про його результати повідомляє DW із посиланням на Handelsblatt.

«В ході спеціального тесту, проведення якого можливо тільки в лабораторії з підвищеними умовами безпеки, ми спостерігали зниження кількості так званих нейтралізучих антитіл у чотирьох з дев’яти пацієнтів», – говорить головлікар відділення інфекційних захворювань мюнхенської клініки Швабінг Клеменс Вендтнер.

Чтайте також:  В школах України змінили карантинні правила

За його словами, питання щодо того, яким чином це вплине не довгостроковий імунітет і стратегії вакцинації, «поки залишається предметом спекуляцій». Експерт наголосив, що результати дослідження говорять про можливість повторного зараження після вже перенесеної хвороби.

Як пояснив Вендтер, на формування довгострокового захисту організму від інфекції впливає не тільки імунітет, що отримується за допомогою так званих B-лімфоцитів (наявність саме такого імунітету визначають антитіла), але і імунітет, отриманий за допомогою T-лімфоцитів. Останній, ймовірно, може захистити організм тоді, коли антитіла були загублені, вказує експерт. Т-клітини здатні побороти вірус, якщо організм вже колись з ним стикався.

Китайські вчені раніше опублікували в медичному фаховому виданні Nature Medicine результати дослідження, згідно з яким кількість антитіл до коронавірус в крові колишніх пацієнтів істотно знижується. Особливо помітно це у людей, які перенесли зараження безсимптомно, говорилося в публікації.

Чтайте також:  Без батька залишилась донечка: від COVID-19 загинув 28-річний Андрій Кепецине, який після ДТП був прикутим до ліжка

Але і у тих, хто переніс захворювання з ускладненнями, скорочення кількості антитіл виявляється істотним, додавали дослідники. Крім того, організм пацієнтів, які перехворіли на коронавірус зі слабкими симптомами, виробляв менше антитіл і, відповідно, мав слабший імунітет, говорилося в публікації.

Нагадаємо: днями генеральний директор німецької компанії Biontech Угур Шахін, що співпрацює з американською Pfizer в розробці вакцини від коронавірусу, заявив, що препарат буде готовий до сертифікації в грудні поточного року.