“Ніхто з чоловіків не чекав таких жорстких заходів від ТЦК, людей 5-ти професій не відправлять в армію”: мобілізація, ЗСУ

Уряд України розширив список професій, які підлягають бронюванню від мобілізації. Зокрема, це стосується фахівців, зайнятих виготовленням протезів і технічних засобів реабілітації. Це рішення затверджено постановою Кабінету Міністрів №1362.

Як інформує “Експерт”, згідно з документом, бронювання зможуть отримати працівники таких спеціальностей – протезисти-ортезисти, техніки-протезисти-ортезисти, інженери-протезисти, інженери-технологи-протезисти та механіки з виробництва протезно-ортопедичних виробів.

Для отримання бронювання працівник повинен відповідати двом ключовим умовам. По-перше, працювати не менше ніж половину робочого часу протягом останніх трьох місяців перед поданням заявки. По-друге, отримувати заробітну плату не менше 20 тисяч гривень на місяць. Ця умова стосується більшості підприємств, окрім державних і комунальних установ.

Однак варто розуміти, що мобілізація — це вимушений захід у відповідь на агресію росії.ТЦК виконують свою роботу, і без війни ці установи не мали б роздавати повістки. Військові закликають пам’ятати, що наш ворог — це росія, яка намагається знищити нашу культуру, державність і життя.

Чтайте також:  Мобілізація через пошту: хто з чоловіків точно не отримає повістку – дві категорії

На відміну від українських військових, які отримують ретельну підготовку, росіяни кидають своїх солдатів у бій без належної підготовки, часто не цінуючи їхні життя. Окупанти не вважають українців рівними собі, що підтверджується їхніми звірствами на захоплених територіях. Якщо ми не мобілізуватимемо сили для захисту своєї землі, ворог продовжуватиме насаджувати свої порядки. Україна бореться за своє існування, і кожен має розуміти, що зараз відбувається вибір між свободою і поневоленням.

Водночас на окупованих територіях росія масово мобілізує українців, часто під загрозою смерті. Відмова від співпраці для багатьох стає вироком. Ця реальність показує, наскільки важливо бути готовими до боротьби та захисту своєї країни.

Як інформує “УНІАН”, адвокатка стверджує, що обмеження щодо кількості можливих викликів за повісткою відсутні.

Якщо людині виписали штраф за неявку до ТЦК і вона його оплатила, це не означає, що їй не потрібно іти в армію. Про це розповіла адвокатка Лариса Кісь.

Чтайте також:  Мобілізація по-новому: які “зачинені двері” чекають на ухилянтів у майбутньому

“Сплата штрафу не звільняє від обов’язку військової служби”, – сказала експертка.

За її словами, оплата штрафу є лише “виконанням обов’язку за порушення”, а саме неявку за повісткою у визначену дату.

“Будь-яка інша повістка (виклик на іншу дату) та неявка в цю дату – буде новим порушенням”, – поснила юристка.

При цьому вона стверджує, що обмеження щодо кількості можливих викликів за повісткою відсутні.

“Теоретично, з урахуванням часу “проходження” найбільш довготривалої процедури – направлення повістки поштою – штрафи можуть з’являтися умовно кожні два місяці”, – розповіла Кісь.

Вона нагадала, що ТЦК не заборонено висилати щодня по одному виклику на наступну дату від попередньо зазначеної, додавши:

“І кожного разу – штраф. Отже, шлях до 160 000 грн сумарної заборгованості (розмір санкцій, від якого виконавча служба може не тільки арештовувати рахунки та майно, а й займатися їх фактичною реалізацію) не такий вже довгий”.