В ТЦК заявили, що молодші військовозобов’язані частіше потрапляють до штурмових підрозділів
Молодь до 45 років переважно спрямовують до штурмових підрозділів, тоді як люди старшого віку (понад 45 років) потрапляють до підрозділів забезпечення, артилерійських і інженерних військ. Про специфіку мобілізації та особливості комплектування військових підрозділів розповів “Суспільному” посадовець Сумського ОТЦК Сергій Монукало.
Зокрема, він пояснив, як розподіляють мобілізованих за віковими групами. Так, людей до 45 років переважно спрямовують до штурмових підрозділів, тоді як люди старшого віку (понад 45 років) потрапляють до підрозділів забезпечення, артилерійських і інженерних військ, а також до інших структур Сил оборони, таких як Національна гвардія, Держслужба чи прикордонні війська.
“Молодь до 45 років здебільшого спрямована до штурмових підрозділів. Люди старші за 45 років — до підрозділів забезпечення, артилерії, інженерних військ та інших структур Сил оборони, таких як прикордонники, Національної гвардії чи Державної служби”, – уточнив він.
За його словами Монукала, неможливо визначити конкретні регіони чи підрозділи, де мобілізація відбувається більш активно. Більшість новобранців спочатку спрямовують до навчальних центрів.
“Після військової частини напряму можуть бути призвані тільки ті військовозобов’язані, які проходили службу не більше 10 років тому, були звільнені й за станом здоров’я придатні. Приблизно 90% мобілізованих проходять підготовку в навчальних закладах перед початком служби”, – відзначив представник військкомату.
Він додав, що кількість мобілізованих залежить від чисельності облікованих військовозобов’язаних у конкретному регіоні. Наприклад, у Сумській області може складатися враження, що мобілізація більш інтенсивна, ніж у західних регіонах, однак це зумовлено лише різницею у кількості зареєстрованих військовозобов’язаних.