Одразу на тисячу! Зеленський зробив неочікувану заяву до українців, пощастить не усім

Президент України Володимир Зеленський пообіцяв додаткові виплати пенсіонерам у зв’язку з карантином, спрямованим на профілактику епідемії коронавіруса.

Про це глава держави сказав в відеозверненні з приводу протидії коронавірусу: “Громадяни, які отримують пенсію менше 5 тисяч гривень мають отримати доплату в розмірі 1 тисячі гривень”.

При цьому президент не уточнив, чи буде це одноразова виплата, або додаткові гроші будуть нараховуватися щомісячно протягом усього періоду дії карантинних обмежень (скільки триватиме карантин також поки незрозуміло).

За даними Пенсійного фонду України, станом на початок 2020 року в нашій країні було 11,3 мільйона пенсіонерів. Середній розмір пенсії на сьогодні становить 3083 гривні. При цьому, за даними Міністерства соціальної політики, 82,7% пенсіонерів отримують пенсію до 4 тисяч гривень.

Таким чином, за дуже приблизними підрахунками, претендувати на тисячу від президента Зеленського можуть не менше 10 мільйонів українських пенсіонерів. Це означає, що на цю доплату потрібно буде знайти близько 10 мільярдів гривень в місяць.

Чтайте також:  “Питання мови – воно еволюційне, а квотування було в Україні революційним”, – Зеленський

Як ми раніше повідомляли, уряд має намір найближчим часом провести індексацію пенсій, яка не відбулася з 1 березня.